marginaalikyssäri

mitäs luulette, onko sillä väliä, hakeeko lainaa omasta pankista vai lähteäkö hesan isompiin pankkeihin hakemaan... siis marginaalin määrää tarkoitan onko paikkakunnalla eroa???
1457
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Marginaaleilla on kaupungeissa eroa. Itselle kävi siten että Sammon oman paikkakunnan marginaali oli korkeampi kuin isomman kaupungin Sammon. Lopulta päädyin kuitenkin oman paikkakuntani asiakkaaksi kun he laskivat tarjouksensa marginaalia.

Myös muilla ehdoilla on väliä. Esimerkiksi paljonko mistäkin palvelusta maksat, voitko tehdä lainaan ylimääräisiä lyhennyksiä ilman kuluja ja voitko muuttaa maksusuunnitelmaa ilman kuluja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kohmelo kirjoitti:

mitäs luulette, onko sillä väliä, hakeeko lainaa omasta pankista vai lähteäkö hesan isompiin pankkeihin hakemaan... siis marginaalin määrää tarkoitan onko paikkakunnalla eroa???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu