Suomi-maa, me suomalaiset kaipaamme idealistisia kansalaisia taas 2007 eteenpäin. PS, eli perussuomalaiset on jo nyt vaalikentällä Helsingissä. Itä-Helsingin kaupunginosat ja sen asukkaat kiinnostuksen kohteena. PS on edistyksen poliittinen puolue. Reiluja miehiä ja naisia, aidolla tunteella. Toiseksi kirii KD Kristillisdemokraattinen puolue. Sosiaallinen ymmärrys ja asioiden hoito paikallaan. Kristilliset arvot plussaa. Tässä 2 vaihtoehtoa Helsingissä.
Vaihtoehtoja Helsingissä
Real duunari
2100
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
..Perussuomalaisten ideologiana on: irrottaa suomi Euroopan unionista?! Sehän on mielipuolista, siis suomi ulos yhdentyvästä euroopasta pohjolan albaniaksi(entinen sellainen).
PS on ajatuksiltaan kuin entiset demarit ja sosialistit, suureen ääneen julistellaan asioita, jotka toteutuessaan tuhoaisivat suomalaisen hyvinvoinnin!!
Oikeistolainen äänestäjän ei pidä mennä nyt retkuun, Koomuksen nostaminen suurimmaksi puolueeksi, avaa meillle suomalaisille mahdollisuuksien ajan. Kokoomus pääsee täysitehoisesti vaikuttamaan talouspolitiikkaamme.
Otetaan kokoomus ykköseksi, lopetetaan perussuomalaisten huuhaa.
eivätkä kaikki halua erota EU:sta
Yhteistä on tuo demarien vastustaminen. Ja kepun.
Ja kokoomuksen. Ja RKP:n.