Tämä palsta ei ole ristiretkipalsta, jossa voitaisi käsitellä lukuisia henkilöitä oikeilla nimillä.
Huomautus
11
1410
Vastaukset
- Kiri Jallinen
asialla, sheriffi. Kyllä kirjoittajien tulee muistaa, että täällä esiintymiselle on olemassa kans omat säännöt, joita kaikkien tulee kunnioittaa. Puutuit todelliseen asiaan. Kiitti sulle.
- Wesselis
Jos minä, hän ja tuo kirjoittaa julkisen (siis kaikille osoitetun kirjeen) siihen ja sen kirjoittajiin viittaaminen ei minusta ole S24-sääntöjen vastaista.
Ristiretki termi on hieman yliampuva. Kyse minusta on enemmäkin keskustelun painokkuudesta. Olisin ymmärtänyt poistamisen, jos viesti olisi sisältänyt panettelua tai valheellista sisältöä.
Toisaalta, kun tabuja vaalitaan, niin edistyskin säilyy ennallaan.
Mutta tyydyn tuomioosi, tiesin liikkuvani aivan rajalla. Tuo asiani selväksi todellisessa foorumissa, siis ei virtuaalisessa.
No hard feelings Vihne :)Olen vakuuttunut, että lisäjulkisuus ei auta asioissa, koska ne ovat seurakuntien sisäisiä asioita. Ei ole viisasta levitellä kaikkea ja lisätä ulkopuolelle epäluuloja, joita jo varmaan on ihan terpeeksi muutenkin.
- O Boy
Jos minä, hän ja tuo kirjoittaa julkisen (siis kaikille osoitetun kirjeen) siihen ja sen kirjoittajiin viittaaminen ei minusta ole S24-sääntöjen vastaista.
Ei ole kaikille takoitettu kirje jos se on tarkoitettu tietylle seurakunnalle luettavaksi.
Täällä on ollut näitä vastaavia yrityksiä aikaisemminkin, joista on osa onnistuneesti poistettu ennen kuin siitä on keritty vääntää riitaa ja mieli pahaa kenellekään.
Tästä kiitos sheriffille joka on ollut tarkkana ja vainunnut pelin hengen. Toivottavasti saamme yhtä hyvän ja tarkkavainuisen uuden sheriffin.
Kielsin keskustelun tunnistettavista henkilöistä.
- Dantes1
Missä menee raja. Saako lestadiolaispalstalla kuitenkin keskustella Jeesuksesta, Paavalista, Lutherista, Lestadiuksesta, Raattamaasta, Veikko Viljasesta jne.
Tarkoittaako se, että edesmenneistä voi keskustella.
Vai saisiko keskustella kaikista seurakuntaamme vaikuttaneista henkilöistä hyvässä hengessä? Dantes1 kirjoitti:
Missä menee raja. Saako lestadiolaispalstalla kuitenkin keskustella Jeesuksesta, Paavalista, Lutherista, Lestadiuksesta, Raattamaasta, Veikko Viljasesta jne.
Tarkoittaako se, että edesmenneistä voi keskustella.
Vai saisiko keskustella kaikista seurakuntaamme vaikuttaneista henkilöistä hyvässä hengessä?Itse vedän rajan nyt siihen, että nyt elävistä tai muistimme aikana poismenneistä ei kirjoiteta tunnisteilla lainkaan.
Perustelen tämän sillä, ettei asianomaisilla ole hauskaa lukea äärimmäisiä luonnehdintoja itsestään ja vainajista kirjoittaminen on vielä raaempaa omaisten suhteen.- Dantes1
vihne kirjoitti:
Itse vedän rajan nyt siihen, että nyt elävistä tai muistimme aikana poismenneistä ei kirjoiteta tunnisteilla lainkaan.
Perustelen tämän sillä, ettei asianomaisilla ole hauskaa lukea äärimmäisiä luonnehdintoja itsestään ja vainajista kirjoittaminen on vielä raaempaa omaisten suhteen.päätös!
- eliz(z)a
vihne kirjoitti:
Itse vedän rajan nyt siihen, että nyt elävistä tai muistimme aikana poismenneistä ei kirjoiteta tunnisteilla lainkaan.
Perustelen tämän sillä, ettei asianomaisilla ole hauskaa lukea äärimmäisiä luonnehdintoja itsestään ja vainajista kirjoittaminen on vielä raaempaa omaisten suhteen.Nyt voimmekin siirtyä keskustelemaan Joonas Purnusta ja Erik Samuel Wettasjärvestä.
- sitä sitten
eliz(z)a kirjoitti:
Nyt voimmekin siirtyä keskustelemaan Joonas Purnusta ja Erik Samuel Wettasjärvestä.
Keitäs he sitten ovat.
- Kuunnellaan mee
eliz(z)a kirjoitti:
Nyt voimmekin siirtyä keskustelemaan Joonas Purnusta ja Erik Samuel Wettasjärvestä.
Jeesusta Kristusta joka elää ja hallitsee iankaikkisesta iankaikkiseen.
Emme tule kuitenkaan autuaksi näiden veljien uskolla, emmekä heidän nimessään, joten jätämme nämä ylönnousemusta odottamaan sinutut rauhaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1381319
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä38879Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad30613Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46597- 14590
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä26558Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30536- 24531
Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver17503Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .16492
