Fariadventistit?

Kiivailee täällä sapatin puolesta kuin pahin ortodoksiadventisti mutta jättäyttyy pois viikon kohokohdastaan sapattikokouksesta.
Aina tuomitsemassa muita heidän sapatin vietostaan.
178
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

mitään toisten tuomitsemista.

Kaikilla ei ole mahdollisuuksia mennä sapatti Jumalan palvelukseenkaan.

Senvuoksi on turha lähteä arvuuttelemaan mitään toisten tekemisistä tai tekemättä jättämisistä.

Jokainen tekee omantuntonsa mukaan näissäkin asioissa.

Siunattua lepopäivää vain sinullekkin.tv.Sirkka Iita.

Ps:Ei me olla vastuussa siitä asiastakaan ihmisille vaan Jumalalle.

Joten sanompa sinullekkin syyttäjälle,että Herra tietää syyt!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hyvää sapattia kirjoitti:

Kiivailee täällä sapatin puolesta kuin pahin ortodoksiadventisti mutta jättäyttyy pois viikon kohokohdastaan sapattikokouksesta.
Aina tuomitsemassa muita heidän sapatin vietostaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu