Tulispa ohjelma

tilalle isäntää vuorostaan. Onhan varmaan myös sellaisia tiloja, joissa nainen on jäänyt jatkajaksi.
2848
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Sellainen emännälle sulhanen -ohjelma tarvittaisiin seuraavaksi, aivan samalla tavalla kuin myös jo aiemmin ehdotettuja isännälle kaveri ja emännälle tyttöystävä -ohjelma, sillä homojen ja lesbojen maanviljelijöiden asema perinteisissä talonpoikaisissa yhteisöissä on melko yksinäinen.

Äänestä
  • Onhan meillä Suomessakin parisuhteensa rekisteröineitä homoja maanviljelijöinä, jopa suurten tilojen isäntinä, eikä ainakaan kaikki maaseudun yhteisöt näytä niin ahdasmielisiltä vaikuttavan. Käsittääkseni he ovat arvostettuja miehiä myös muiden viljelijöiden silmissä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jossa etsittäisiin kirjoitti:

tilalle isäntää vuorostaan. Onhan varmaan myös sellaisia tiloja, joissa nainen on jäänyt jatkajaksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu