missä kaikki luuraa kävin huuhaa-palstan kirkossa katsomassa jos pappi olisi paikalla,mutta ei ristin sielua ovet oli sepposen selällään hopeat viety viinit juotu ja kolehti pöllitty.
Epämääräisiä höyhenia oli lattialla parit risat sukat tuolilla papin kaapu roikkui saarnatuolista,mitä tämä tarkoittaa olen aivan sanaton,pakko poiketa johonkin kuppilaan rommille.
Epämääräisiä höyhenia oli lattialla parit risat sukat tuolilla papin kaapu roikkui saarnatuolista,mitä tämä tarkoittaa olen aivan sanaton,pakko poiketa johonkin kuppilaan rommille.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Marjuska, kiinnoistako maailman ympärimatka?? Rahaa kyllä löytyy, uskonto on sitten upea asia! Antavat vähästääkin kun osaa vain itse ottaa! Mä oon täällä huuhaakuppilassa, tuu pian tänne!
istun täällä kulma pöydässä, muutes kenenköhän ne sukat oli ja joku kulkee nyt lainahöyhenissä
vaan siellähän sinä olit! Ne sukat oli Lipposen, vuokrasin papin sille viidellä sadalla eurolla! Nyt on rahaa, mitä juomaa haluat?
sininen enkeli tähän nyt sopiva.
minä tuon sinulle sen! Mihis lähdetään nyt kun on rahaa, vai ostetaanko uusi kerho alus?
peni seikkailu piristää ja samalla voimme etsiä Kipparia missähän hitossa se on?
tässä alkaa jo huolestua! Meidän on pakko tehdä asialle jotain ja lähteä etsimään, nyt on aikaa kun pappi antoi mulle porttikiellon kirkkoon.
ei olla oikein susottuja vaikka kaikkemme yritämme ja pidämme huuhaa-pudjetin huippu lukemissa.
Alotetaanko kaikista satamista vai käymmeko ensin kaikki putkat läpi?
aika hauska tuo uusi sana "susottuja"
ensin satamat ja sitten tongitaan kaikki putkat! Tehdään varmuuden vuoksi myös kapakkakierros?!? Joo, ei olla susottuja eikä suosittujakaan vaikka me sentään huolehdimme toisistamme ja etsimme kippariakin. Otetaan huuhaavisa mukaan, eikö? Mä voin ostaa sulle jotain kivaa... :)
laitetaan visa viuhumaan ja lahjotaan kaikki putkavahdit.
mistähän rikoksesta kippariamme mahdollisesti syytetään? Tämä asia vaatii heti selvityksen!
epäilisit ,kavallusta,seksuaakirikosta,juopumusta
huumeita,ilotyttö bisnestä
kipparimme tuollaista tekisi?? Luulen että tähän on sekaantunut stasi ja Rusi mutta miksi? Tietääköhän kippari jotain...??
jos se on viety Siperiaan
ja siellä kylmissään värjöttelee ilman rommia! Voi eiii, meidän täytyy tehdä jotain!
.
, jyys jyys jyys jyys jyys,,,