tässä mää olen nyt toista tuntia funtsinu, et mitä sitä laittas päällensä illan juhliin, olisko se pikkumustaa minihametta ja pitsitoppia, punaista puolipitkää hametta topilla vai pitkää housua paitiksella..miespuolisia osallistujia on enemmän, et härnätäkö vai ei..mitäs arvelette, mikä olis sopivaa??
Pikkujoulu tunnelmissa..
Sinisiivetär
32876
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 32
Vanhimmat
,,,
en hyvähsy ollenkaan..hiljaa hyvä tulee..
hame ja pitsitoppi kaikkein paras. Siihen asuun vielä mustat pitkävartiset saapikkaat, niin jo pojilla kuola valuu suupielistä viimeistään kun ovat yhden mäyräkoiran juoneet :=)))))
Minulla valuu kuola kun luen nimesi.
et olisiko illan ilo pikkumustallaan vai korrekti huomaamaton seinäkukkanen pöksyissään..
sinäkö se oot, niin monen päivän jälkeen muistatko viel mua :=)))
Sua niin olen kaivannut. Sä multa järjen veit ja minusta orjas teit, kun lempes annoit ja kestävän sen vannoit... :=)))
ilo on kaikista paras. Kun jaat iloa muille, niin saat sitä itsekin :=))))
ajattelen, sä olet sit kiva, kun ymmärrät, et mitä sitä nyt seinäkukkasena istuskelee..
annat palaa vaan. Ne jakkupukuiset naiset saavat seinäkukkasina istua ihan rauhassa :=)))
Pikkusen vielä minihameen lisäks pientä silmäpeliä jonkun mielenkiintoiselta tuntuvan miehen kanssa, niin hyvin menee :=))))
on varmaa..se sitten virkistää mukavasti raskaan työviikon jälkeen..juuri päätin, et pikkumustalla lähden, tässä pikkudrinksuja nautiskelen kohtuudella, et olis mukava tunnelma mennä, yks tuttu tulee kans ottaan täältä mun luota lähdöt ensin..
Olisko parempi olla hiukan huppelissa jo mennessä vai ottaako paikan päällä perskännit vai ollakko kilttityttö siiderilasin takana..
ota piristävä huppeli.
pikkusen piristellyt itseeni pikkudrinkeillä, kun olen samalla seannut koko vaatekaapin ja tietty mää huomenna mietin, et kuka hitto on seannu mun vaatekaappini yöllä..
sitä mieltä,että punainen puolipitkä hame topilla olis soveliain:)
Värin täytyy kuitenkin ehdottomasti olla punainen,sillä onhan kyse joulun väristä..
osaksi ukkomiestä ja osaksi vapaalla jalalla liikkuvaa.."ukkomiehiähän" siivetär ei vikittele, et on panostettava vapaalle jalalla oleviin..
Alien. Kuiteskin sunkin katse lepäis siinä minihameisessa :=)))
Juuri siksipä vaatteitten on oltava asialliset,mutta pikkuisen viettelevät kuitenkin;=)
että kyllä pikkuisen voisi olla silmänruokaakin..kun itse myös pidän silmillä syömisestä..
Kyllähän sitä ilokseen katselee luojan luomia kauniita sääriä...mut ei mulla kyl mitään muita ajatuksia tulis mieleen..
Eih..pois haureelliset ajatukset minusta;=))))
niin :=)))
Mä pukeudun aina mustaan minihameeseen ja korkkareihin, ja kaikien miesten katseet kääntyy mun sääriin. Sitten illan kuluessa myös keuhkoihin päin :=)))
rauhassa,niin pistä tuulipuku,niin kukaan ei pidä puluna..Jos,et,niin minihame,jne...Mukavaa pikkujoulujuhlaa vain.(Ps.Älä hommaa morkkista)
ehkä en halua ihan rauhassa olla..mut morkkikselta pitää pyrkiä säästymään tai sen näyttää huominen..
-paljon juhlamieltä,niin siitä selviät.Kuka laskee pikku "töppäyksiä",pikkujouluissa? Nehän on enemmän sääntö,kuin poikkeus..
ennenkään laskettu..ja onhan se kaikki tuttua porukkaa jo vuosien varrelta muutama poikkeus lukuunottamatta..sitä ollaan vähän kuin "suurta perhettä"..
pikkumustaa sen olla pitää..silmän iloo toisille ja saahan sitä itsekin takasi niinkuin typykin sanoi..
voi kun pääsis mukaan. Mä voisin hoitaa sen karaokepuolen :=)))
Ja kerrot kans huomenna miten ilta meni. Mä pidän sulle peukkuja pystyssä koko yön :=))))
ehkä kuitenkin iltapuolella luulisin..
kuka sitä aamulla jaksaa pikkujoulun jälkeen herätä.
Ja muista... pää pystyssä, ja flirttaileva hymy katseessa. Siihen ei muuta tarvita, kun huomaat että saat valita parhaan päältä :=)))))
täällä missikisoissa..oli niin kuuma ilta tuomarin kanssa..
kuumaa iltaa :=))
Toivon sulle oikeesti hauskaa iltaa, sillä se hauskuus on itsestä kiinni, ja se tarttuu myös muihin.
Nimim. kokemusta omaava :=)))
pois ja alkaa valmentautua, kun tuo vaate valintakin tuli tehtyä..suuria paljastuksia tulossa huomenna tai ylihuomenna..hyvää illan jatkoa kaikille..pidän huuhaa lippua korkealla!!
.päälle josta voit ammulla sanoa:tuhraantu mutta hällä väliä!