jänkhä pöllyttänyt

6424
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

muutamat siiderit lapin ukkeli.....

Äänestä

Eikä muuta liikennettä, voi yksin törttöillä, EIKÄ NÄY TILASTOISSA.

Sitten ihmettelee, miten "etelässä" voi olla vaativammat liikenneolosuhteet...

Äänestä

Eikös lie mönkkärillä ajettu?

Äänestä

ajellu ! Tosta kaupasta saa kuumaa poronkylkeä helvete hyvää!

Äänestä

mönkijällä ajeltu

Äänestä

Ajellaan lapissa aika paljon penkkoja myöten. Vai luulitko että henkilöautolla pääsee tuollaisissa paikoissa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


penkkoja kirjoitti:

http://www.tiehallinto.fi/alk/kelikamerat/kamera-LZ.html

Tuo on pohjoisen miehen ajotaito :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu