josta en kuulemma voi/saa enää perääntyä, joka aamu vaikka väkisin.......
OK:
Nukuitko hyvin? Miten heräsit ja mistä? Mihin aikaan? Ottiko kupoliin herätä maanantaiaamuna?
Itse heräsin klo 03.45, olin nukahtanut tuoliin katsellessani telkkaria, sylissä oma "kotipantterini" (bengali), kotoa heräsin - huonomminkin olisin voinut nukkua, eikä erityisemmin ottanut pattiin, so: uusi viikko on alkanut!
T. MM.
P.S. Sekava oli vastaus omaan galluppiini....
Päivänavaukseni,
10
1053
Vastaukset
- sola"
Täältä Quustahan minä heräsin..unen suloinen hunajainen maku suussa..hieno alku viikolle... ;)
..."voiko ihanammin viikon enää alkaa...."
Unen maku suussa? Minkähänlainen uni mahtoi olla....- sola"
Man-of-Mystery kirjoitti:
..."voiko ihanammin viikon enää alkaa...."
Unen maku suussa? Minkähänlainen uni mahtoi olla......että moni kateellinen. Sensuroisit yksityiskohdat, joten en tässä viitsi siis tarkemmin kertoa...
Terveisiä Quulta..hänen unensa oli työntäyteinen ja minun vierestänihän tuo heräsi... ;D
- HL.Mance
en muuta voinut.Siis nukkua pitempään.Johan tuossa tuli katseltua painajaisia tarpeeksi.
- Kylli.Kyllä
omasta sängystäni heräsin vain sillä erotuksella, että noin tuntia normaalia myöhemmin. Lauantai-illan juhlinnasta ei näemmä enää kovinkaan nopeasti toivu. Väsytti vieläkin vaikka koko sunnuntaipäivän lepäsikin.
Ihka ensimmäinen tietoinen ajatukseni koski peittoani. Olin tyytyväinen itseeni koska vaihdoin lauantai-aamulla talvipeiton kesähuovan tilalle. Eipä yhtään paleltanut ja vanha kunnon flokkipeitto tuntui mukavan raskaalta. Se suorastaan pitää syleilyssään.
Unesta ja peiton karhusyleilystä virkistynein mielin toivotan hyvää maanantaita kaikille!- sitä nyt
a-v kirjoitti:
menikö porukka takasin vällyihin vai kuinka tää hiljaisuus pitäis ymmärtää?!
enään vällyissä viihtyisi ?
- Kylli.Kyllä
Jotain pitää tuunata taas leipänsä eteen, valitettavasti.
Viimeinen kuppi kahvia ja eiku papereita rapisteleen :((( Kylli.Kyllä kirjoitti:
Jotain pitää tuunata taas leipänsä eteen, valitettavasti.
Viimeinen kuppi kahvia ja eiku papereita rapisteleen :(((paitsi se kahvi, jota ittekin just ajattelin keitellä;)
Mulle ei nyt tullukkaan täksi aamuksi näköjään paperihommia, mut enköhän mä kestä;)))
ja radiosta tuli Simo Salmisen Allelujaa ja ulkona satoi lunta, kuten sataa vieläkin joka ei ole suuri ihme sillä tuostahan on vasta reilu puoli tuntia kun heräsin. aamusumpit menossa. Pitäisi saada järki liikkeelle, eiköhän se kohta käynnisty.
Ketjusta on poistettu 16 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p767020Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3576108Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite543452Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill293189Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?1901692Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os171418Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps181146- 601133
Elämäni biisi starttaa uudessa muodossa - Voi olla pettymys faneille!
Elämäni biisi ja juontaja Katja Ståhl ovat suomalaisten suosikkeja. Lauantai-iltaisin ohjelma on vetänyt tv-katsojat arv11050Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."
Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m11027
