Parhaat kusipaikat

Mitkä ovat pk-seudun suosituimmat kusipaikat taksimiesten keskuudessa? Hajusta päätellen ainakin Viherlaakson ja Keilaniemen tolpat, myös Isokaari pärjää tässä vertailussa. Ja Töölöntori on luksusta, siellä on ihan oikea vessakin!
61139
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Taitaa olla jo hiukan asiatonta....

Äänestä
  • Niinkuin olematon taksipalvelu yleensä.

    Äänestä

pitzkun tai konalan tolpilla :)

Äänestä

25 eli vanha kunnon lappari osoittautunut aina joka kerta yhtä käytännölliseksi. siis siin on se koirapuisto ja jotain puskia...

Äänestä
  • Hyvä että ytimestäkin löytyy kusipaikkoja kun sieltä ei monessa vuorossa tahdo päästä pois millään. Esim. kapteeninkatu ja museokatu ovat puistomaisissa ympäristöissä. Karhupuiston tolpan vierestäkin löytyy pusikkoa, samoin alppilan.

    Äänestä

ehdottomasti tolppa nro 37 eli tunkio ja 21 erottaja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pk-seudulla kirjoitti:

Mitkä ovat pk-seudun suosituimmat kusipaikat taksimiesten keskuudessa? Hajusta päätellen ainakin Viherlaakson ja Keilaniemen tolpat, myös Isokaari pärjää tässä vertailussa. Ja Töölöntori on luksusta, siellä on ihan oikea vessakin!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu