Nyt kiehuu

Jos ei tuo kanavapakettien mainostaminen kohta lopu,niin heitän töllön parvekkeelta alas,ja toivon osuvani muutamaan mtv:n pöllöön.
Liika on liikaa ja kohtuus kaikessa.En osta pakettia,enkä kohta maksa edes tv-lupaa moisesta moskasta.
MAINOksia,MaInoKsIa MAINOKSIA GRRRRRRR!!
3325
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mulla on sulle ehdotus. Sulje töllö jos mainokset ottaa noin päähän.

Äänestä

Niin kauan kuin et suostu maskukanavia tilamaan joudut katsomaan joko pelkästään YLE:n tarjontaa tai tyytymään myös mainoksiin.

Äänestä
  • Ahaa,se onkin kikka karkoittaa kortittomat katsojat.Selkis,töllö lentää,varokaa....

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Yli kirjoitti:

Jos ei tuo kanavapakettien mainostaminen kohta lopu,niin heitän töllön parvekkeelta alas,ja toivon osuvani muutamaan mtv:n pöllöön.
Liika on liikaa ja kohtuus kaikessa.En osta pakettia,enkä kohta maksa edes tv-lupaa moisesta moskasta.
MAINOksia,MaInoKsIa MAINOKSIA GRRRRRRR!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu