Mies hankkii jopa työpaikan toteuttaakseen väkivaltataipumuksiaan. Yök!
Mies työssään
jorojukka-kukka
242149
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 28 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
mielenkiinnolla täsmennyksiä.
Tästä varmaan jäi jokin linkki pois. Unohdit myös mainita, että nainen saa vain 80% miehen palkasta tässä työssä.
Lisäksi unohdit korostaa, että kesäisin R-kioskin jonossa nainen pukeutuu kevyesti vain itseään varten.
Video tapahtuneesta on nähtävissä you tubissa.
Juuri sitä.
Tappaa vaikka lapsensa toteuttaakseen väkivaltataipumuksiaan. Naisen kiistämätön perusoikeus.
Aggression hallintaan täytyisi pyrkiä, se on totta. Toisaalta, saattavat ne tunteet helposti kuohahtaa jos joutuu katselemaan, kun humalainen mies, huvikseen poktii ohi kulkevia naisia. Kaikesta huolimatta väkivalta on -tietenkin- väärin.
Mutta valitettavasti on olemassa ammatteja, joissa mies voi suoraan harjoittaa, juuri kenenkään siihen puuttumatta, väkivaltataipumustaan. Eli juuri näiden ammattien kohdalla pitäisikin valintakriteerit olla erittäin tarkat.
Jööris on vihdoin ratkaissut syyt miksi mies hakeutuu mm.poliisiksi, vartijaksi, vanginvartijaksi, järjestysmieheksi. Ainoa syy on, että hän saa käyttää väkivaltaa.
Suurella innolla odotan, että ratkaiset syyt miksi nainen hakeutuu näihin tehtäviin!
eihän tuossa tapauksessa potkittu kuin vartijoiden taholta sitä maassa makaavaa miestä. Vai?
..kuten olen jo monasti palstalla esiin tuonutkin, feministien harjoittama väkivalta yhteiskunnassamme on lähes täysin tunnistamaton..
..toki, jos feministi sortuu miestyyppiseen väkivaltaan, häntä tietenkin rangaistaan, kuten miestäkin, tosin yleensä lievemmin, mutta olen vakuuttunut, että on olemassa täysin naislajityypillistäkin väkivaltaa, josta ei vain olla tietoisia..
..mikään tavaton näky ei ole nainen, joka lähes pahoinpitelee lastaan tai nainen, joka on suorastaan sadisti puolustuskyvytöntä vanhusta kohtaan..
..että tämmöistä näkökulmaa pukkaa tähän aikaan päivästä..
ajatus, että väkivaltaan taipuvaiset HENKILÖT hakeutuvat tiettyihin ammatteihin, kuten vartijoiksi? Ei tietenkään tarkoita, kuten itsekin hyvin ymmärrät, että kaikki aloille hakeutuvat olisivat alkuunkaan väkivaltaisia.
Siis ammatteja, joissa MIES VOI HARJOITTAA VÄKIVALTATAIPUMUSTAAN. Ammatteja, jotka antavat tähän mahdollisuuden.
Ei tässä pitäisi olla yhtään mitään epäselvää.
että joihinkin ammatteihin, joissa voimakeinojen käyttö on tietyin perustein sallittua on hieman perusteellisemmat psykologiset testit.
Tietenkään mitään sittarin vaksin päänuppia ei kovin tarkkaan syynätä. Mutta esim. poliisin ammattiin hakeutuvat kyllä. Lisäksi poliisit ovat jatkuvan tarkkailun alla, joten heillä ei kummempiin ylilyönteihin ole varaa. Tietenkin jotain väkivaltaista nistiä tuleekin hieman koputella, jos siellä joku aivolohko hetkellisesti löytäisi ajatuksen jyvän.
Vanginvartijoiden testaamisista ei ole mitään käsitystä.
Ja kyllä, voin hyvinkin ajatella, että väkivallasta pitävä henkilö eksyityisi tuollaiseen ammattiin. Tosin kuulostaisi perin oudolta, että ammattiin hakeutumisen ainoa peruste olisi se että saa hakata ihmisiä. Sitä voi tehdä vapaa-aikanakin vaikkapa erilaisten harrastusten parissa (nyrkkeily, karatet ja muut sellaiset).
Tietenkin on mahtava vetää linjauksia tästä nimenomaisesta yhdestä tapauksesta.
eräissä ammateissa on oikeus käyttää lain määrittelemää väkivaltaa. myös naisella on oikeus tällaista ammattia harjoittaessaan käyttää lain suomia voimakeinoja.
entä ne naiset? Eivätkö he voi? Vai eikö heillä ole niitä? Onko noita taipumuksia taas kaikilla miehillä... Pitäisikö kieltää vartijat ja poliisi!! Apua!! Soittakaa karpo... Yleistykseen ehdottomasti pätevä tapuhtama on ottanut jalansijaa!!! Selittelyksiä ei ole!! MIEHET TAPPAA JA MIEHET ON VÄKIVALTAISIA!! POLIISI ON VÄKIVALTAINEN!!
Hakeudu nyt jo hyvä ihminen hoitoon....
Menikö mieheltä hermot!?
*huiskuttaa valkoista nenäliinaa*
ei mennyt.
Mutta pystytkö, kykenetkö, viitsitkö, osaatko vastata kysymykseeni.
Emme nyt tällä kertaa keskustelleet naisista.
feministinä et TÄLLÄKÄÄM KERTAA ole halukas keskustelemaan naisista, heidän tekemisistään tai tekemättä jättämisistään :D
ai rest mai keis kuten ameriikassa sanotaan.
Tai siis Yk keskusteli, sinä et. Onko aihe jollain tapaa hankala?
jota se varmasti onkin. Muussa tapauksessa kannattaa jo alkaa huolestua katkeroituneiden feministitytteröisten demogogian syvyydestä.
Ehkä se oli vain vastaveto näille järjettömille jutuille, joita tällä palstalla näkyy olevan, miesten kirjoittamina. En tarkoita, että kaikki olisivat, mutta jatkuvasti tulee joitakin, joissa vain väitetään jotain tuosta vaan, heppoisin perustein, yleistämällä yksittäisiä tapahtumia tai ihmisten tekemisiä.
poistelee työkseen minun viestejä palstalta. yöks! :)