Euroviisut

olemaan suuri pettymys?
369
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

eli viimeiseksi.

Äänestä

, jos joka vuosi voitettaisiin? Vaatimatonta ja nöyrää suomalaista hävettää menestyä liian hyvin, liian usein. Siksi on ihan hyvä nöyrästi ottaa turpiinsa ensi vuonna, ettei kokoajan tarvitse paistatella kaikkien ihmeteltävänä. Eivätkä ulkomaalaiset puhu pahaa, että menestyttäisiin vilpillä ja taas pitäisi hävetä muiden silmissä vilpin tekijänä.

Äänestä

KAIKKI VIISUT ON PERUNAA JA KETSUPPIA NAKKI KASTIKETTA KATTI LASSA JA !"#¤%&/()

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tulevat kirjoitti:

olemaan suuri pettymys?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu