Näin vuonna 1989 mustalaisen töissä. Minulla on siitä oikein valokuvakin todisteena. Samoin on valokuva todisteena viimekeväisestä harvinaisesta luontokuvasta jossa parittelevat maamme viimeiset kommunistit.
Onko kenelläkään muilla ollut samanlaisia yliluonnollisiksi luonnehdittavia kokemuksia?
Onko kenelläkään muilla ollut samanlaisia yliluonnollisiksi luonnehdittavia kokemuksia?
Vastaukset 6
Vanhimmat
takavuosina oli paikallislehdessä kuva romaanivähemmistön edustajasta kumisaappaissa ja vesuri kädessä!
Harmittaa, etten leikannu sitä talteen, tuskin vastaavaan näkyyn tulen vastaisuudessa enää koskaan törmäämään...
on puukko kädessä ...
harvinainen kuva silti.
jos koskaan oon nähnyt yhtä onnettoman näköistä miestä kuin siinä kuvassa;)))
Yhtenä yönä, kun tyttökaverin kanssa oltiin tulossa kapakasta autolla kotiin, yhdellä pienellä metsäpalasella hyppäs ojasta tienpenkalle ilmeisesti mies, joka oli kokonaan kääritty sideharsolla kuin muumio..hitsi, ku säikähdettiin..melkein ajoin ojaan ja tietty se oli varmaan tarkotuskin..pelotella yöliikkujia..aika ikävä kokemus..oliko yliluonnollista vai ei..se ei selvinnyt koskaan meille..
hyvin pitkälle luokittelisin ton paranormaaliksi kokemukseksi...;)))
mut, kun meitä oli kaks, jotka sen näki..niin kummallista se oli..ja pitkään siitä paikasta ohi ajettaessa jotenki kylmäsi..