Lyhyesti

Vain tyhjää myyvät firmat vaativat asiakkailtaan uskoa.
4230
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

niin moni asia on vaan uskon varassa, miksi seisot esimerkiksi bussipysäkillä, jollet usko että bussi tulee

Äänestä
  • Se on tullut ennenkin?

    Äänestä

  • Jos on bussipysäkki, niin siinä voi odottaa ihan milloin vain. Jossain vaiheessa dösä tulee!! Siis kyse ei ole uskosta vaan luotettavasta tiedosta. Hieman viitseliäisyyttä, niin puhelin soitolla saa suht tarkan ajankin milloin dösä tulee.
    Uskoa ei pidä sekoittaa tosiasioihin!!

    Äänestä

  • >>miksi seisot esimerkiksi bussipysäkillä, jollet usko että bussi tulee

    On kai sellaisiakin, jotka menisivät pysäkille ja uskoisivat liikennöitsijään siitäkin huolimatta, että kyseisen liikennöitsijän jokainen aikataulunmukainen vuoro olisi jäänyt useamman sukupolven ajan ajamatta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


M@k3 kirjoitti:

Vain tyhjää myyvät firmat vaativat asiakkailtaan uskoa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu