Aihe on "Jeesus-liikkeestä maailman suurimmaksi uskonnoksi."
Kokeeseen on kuusi päivää. Koealueessa on kuusi kappaletta. Luen yhden kappaleen päivässä, mutta kuitenkin tuntuu, että luettavaa on liikaa. Miksi uskonnon täytyy olla niin tympäisevää?
Kokeeseen on kuusi päivää. Koealueessa on kuusi kappaletta. Luen yhden kappaleen päivässä, mutta kuitenkin tuntuu, että luettavaa on liikaa. Miksi uskonnon täytyy olla niin tympäisevää?
Vastaukset 5
Vanhimmat
on hieman samantapainen ongelma ja se johtuu siitä, että minun omat näkemykseni Jeesuksesta ovat paljon erillaisemmat, kuin kirjan Jeesus. Minua kyllä ottaa aina päähän uskonnon ja muidenkin aineiden kokeissa, se että vaikka vastaus olisi oikein, niin se on silti väärin, koska se ei ollut niin kuten kirja kertoi. Sinulla syy taitaa ehkä myös olla sama, mutta jos olet ateisti, niin ei.
ETkö voisi miettiä uskonnon sijaan, ETtä lukisit ET:tä. ET ei tympäse niin kuin ussa.
uskonto pitäisi korvata koulun opetusohjelmassa amerikkalaisella jalkapallolla tai kurssilla "risteilyohjuksen maalittaminen YK-kohteeseen".
Ei tarttis nuorten valmistua koulusta suoraan kortistoon:)
Näin saat hauskemman uskonnon tunnin koulussa. Hanki löysät housut ja poista taskuista pohjat. Nyt pääset käsiksi penikseesi ja voit vispata sitä koko tunnin katsellen samalla luokkatovereitasi.
Et sinä ussanläksyistä selviä ateismipalstalla surfailemalla.