nimi hukassa, sairaala ohjelma!

Kyseinen ohjelma tuli joskus muistaakseni ykköseltä, sairaalasarja. Joka päivä yhdeksältä. Holby cityn tapainen, samoja näyttelijöitä on.
2546
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

No sehän on jo vuodesta 1986 briteissä pyörinyt Casualty. Taisi olla Suomessa nimellä Sairaalaelämää.

Holby City on Casualtyn ns. spin off -sarja eli siitä syystä ne samat hahmot.

Äänestä

...voisi hyvin olla tuo Sairaalaelämää-sarja... Mutta minusta se tuli Neloselta eikä ykköseltä. Iltapäivällä sitä esitettiin yhdessä Lontoo liekeissä-sarjan kanssa, sitten se taisi siirtyä aamuun.

Toisaalta onhan nykyisin YLE1:n sarjat Sydämen asialla ja Elämä käsissäkin entisiä MTV3:n sarjoja... Ja tuliko Elämä käsissä jossakin vaiheessa Neloseltakin?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


minävaan. kirjoitti:

Kyseinen ohjelma tuli joskus muistaakseni ykköseltä, sairaalasarja. Joka päivä yhdeksältä. Holby cityn tapainen, samoja näyttelijöitä on.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu