jotka arvostelevat suomalaisten naisten pukeutumista. Nämä haikailevat 50-luvun muotia ja tuijottelevat teinien perseitä. Vanhat äijänkäppänät. On todella turhauttavaa kuunnella täysin junttien ja tyylitajuttomien fossiilien mielipiteitä pukeutumisesta. Itselleni en ainakaan kelpuutä äijää, joka ei ymmärrä muodista ja tyylistä mutta haikailee isoja rintoja ja lyhyitä hameita. Menkööt ääliöt ja usein ison kaljamahan omistavat sellaiset sinne missä on tarjolla maksullista seksiä.
ei ne oo
mitään miehiäkään
5197
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
kun sanotaan, ettei kenenkään ulkonäköä tai vaatteita arvostella. Itse tämän muistan oppineeni. Meillä oli köyhää kotona ja käytin usein veljieni vanhoja farkkuja. Joiskus lahkeet liehuivat kuin liput se oli sellaista muotia. Sivistymättömät juntit kehtavat arvostella lapsen vaatteita. Käsittämätöntä, että aikuiset miehet eivät ymmärrä sitä minkä lapsikin tajuaa. Jokainen huolehtii omista asioistaan ei puutu toisten makuun, koska makuasioista ei voi kiistellä ja kenelläkään ei ole oikeutta julistaa ainoaa oikeaa totuutta. Se voi hyvinkin olla yksipuolinen ja väärä. En ole koskaan pitänyt minihameita enkä hameita yleensäkään, koska ne ovat juntin näköisiä.
tämä on totta. Mies arvosteli edessä seisovan naisen sääriä ja oli mielestään hyvin älykäs. Ninen kääntyi ympäri ja mieheltä loppuivat kommentit nopeasti. Kyseessä oli nimittäin Englannin kuningatar Elisabeth.
Tämän opetuyksen saisivat jokainen ihminen saada, jolla ei ole tapoja.
alkeellisimmatkin käytöstavat puuttuvat monilta miehiltä. Kukaan ei kaipaa kenenkään neuvoja tyylistään vierailta tai tutuiltakaan, jos mielipidettä ei kysytä. Tällaista röyhkeyttä naiset saavat sietää kaikkialla maailmassa.
koska he pukeutuvat seksikkäästi eivätkä ota itseään liian vakavasti. En silti voi ruveta vaatimaan että kaikkien miesten tulisi pukeutua niin. Tai vaatia paljasta pintaa. KENELLÄKÄÄN EI OLE OIKEUTTA VAATIA MITÄÄN SELLAISTA TOISILTA. JKAINEN TUIJOTTAKOON OMAA VAATEKAAPPIAAN. Stringit rannalle jne. vaikka jokaisessa naisessa varmasti asuu sekin puoli.
Onneksi olkoon ironmikes! Tämä "keskustelu" on onnistunein yksinpuhelusi kautta aikain!
Tottakai sinä pidät homomiehistä. Sitä ei ole kukaan koskaan epäillytkään...