BURKHAAN PAKOTUS MARGINAALINEN

"Hollannin tärkein muslimijärjestö CMO on kritisoinut lakia ylireagoinniksi hyvin marginaaliseen ongelmaan. "

Siinäs näette! Ei ole mitään syytä miksi Suomessa pitäisi kieltää naisten ja tyttöjen pakottaminen käyttämään burkhaa!
3113
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Siis kysymys on laista joka kieltää Hollannissa burkhan käytön mukamas siksi että mukamas musliminaisia pakotettaisiin sen käyttöön. Käsittämätön ajatuskin! Kukas sellaisesta on kuullutkaan? Ihan huvikseen ne sitä käyttävät, kun se on lämminkin.

Äänestä
  • ja välivaatteet ja alusvaatteet, ainakin kesällä ja välikautena. Talvella voi lämmittääkin, mutta onhan se erotteleva tekijä siinä kuin mustalaisten sadan vuoden takaiset hameetkin. Muistavat sitten olevansa eri porukkaa joka hetki.

    Äänestä

kuten itsekin mainitsit, niin siihen pakotetaan.
suomessä kaikki mikä ei ole kiellettyä, on sallittua, tietyissä rajoissa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ONGELMA! kirjoitti:

"Hollannin tärkein muslimijärjestö CMO on kritisoinut lakia ylireagoinniksi hyvin marginaaliseen ongelmaan. "

Siinäs näette! Ei ole mitään syytä miksi Suomessa pitäisi kieltää naisten ja tyttöjen pakottaminen käyttämään burkhaa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu