Kummola

hookoo

Tuossa on jotain hämärää taustalla tossa valmentajan valinnassa.. Kummolalla oma lehmä ojassa ja kerää varmaan hillot pois jostain.
Änäri miehet halus suoalaisen valmentajan niin tämä raappahousu halus näyttää valtansa ja otti Sheddenin. "Kalen" tyyli on just ku Paavo Petäjällä, kiero paskahousu hänkin.. Veikkaan et jotain kieroa tästä taustalta vielä löytyy.

4

522

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • uusi pääval...

      WOI hywinkin olla noin, kun rahastahan melkein kaikki on yleensä kiinni.

    • Lännen_Mies

      Kummola laittoi kaikki yhden kortin varaan. Sheddenin valinnalla hän on naulinnut itsensä löysään hirteen yhdessä valmentajansa kanssa.
      Nimittäin taustalla on, että Kalervolle ei riittänyt ainoastaan valtaistuimeksi Suomi, vaan hän tähyää jo isommille markkinoille.

      Ennustan kuitenkin, että tapaus Kummola jää suomalaiseen jääkiekkohistoriaan viimeisenä casena, jossa "valistunut itsevaltias" junttaa diktatorisesti.
      Enää ei ole tulevaisuudessa käyttöä eikä mahdollisuutta asettua määrittämättömään valta-asemaan kaikkiin muihin toimijoihin nähden.

      VAIN MM-KULTA KELPAA
      Sheddenin on pakko tuoda MM-kulta Quebecistä 2008 tai hän on epäonnistunut valmentajana. Tämä on tyly totuus, sillä onhan Suomella omasta takaa neljä valmentajaa, jotka ovat hävinneet arvoturnauksen loppuottelun, nimittäin:
      Pentti Matikainen 1992 (MM)
      Hannu Aravirta 1998, -99, 2001 (MM)
      Raimo Summanen 2004 (WC)
      Erkka Westerlund 2006 (OK)

      "Jos siis Shedden ei onnistu päävalmentajana tuomaan kultaa Suomeen, niin junttaus taisi jäädä Kummolan viimeiseksi, eikä hymähdyksiltä voi vvälttyä". (HS, Miettinen)

      Quebecin jälkeen taitaa olla kaksi miestä, jotka hakevat turvapaikkaa vaikkapa Floridan lämmöstä. Näistä toinen on joka tapauksessa Kalervo, mutta lienee valitsevan kaverinsa itse.

    • Kyllä meni omituisesti leijona valmentajan valinta. Olis aika vaihtaa kummola toiseen puheenjohtajaan. Eihän tosta tule mitään muuta kuin sanomista. Toivottavasti olen väärässä..

      • kymijoki

        motiivit kyllä ymmärrän. Jos tulee menestystä niin paikallinen divaritason keskinkertanen valmentaja pääsee isompiin kehiin. Mitään hävittäväähän sillä ei ole. Wuon nuo Kummolan motiivit ovat vähän hääriä ja hävittävää sillä TOIVOTTAVASTI on. Tai mistä sitä tietää, vaikka Suomi taistelisi sioista 5-7 niin silti Kummola on omasta mielestään tehnyt oikea ratkaisin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      254
      2144
    2. Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!

      Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      264
      1276
    3. Liikenneonnettomuus kuhmo

      Taisi Audi mennä lunastukseen ja pemari kilometritehtaalle
      Kuhmo
      21
      1231
    4. Oot sä aika nuorekas...

      Vaikka oot niin vanha!
      Ikävä
      41
      816
    5. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      125
      733
    6. Martina ja Muhis

      Aamulenkillä yhdessä valmistautumassa suuren päivään,toivottavasti heräsivät toistensa viekusta.Ihana pariskunta❤
      Kotimaiset julkkisjuorut
      237
      709
    7. Rasismi ahdistaa.

      Tapasin baarissa oikein lupsakan oloisen miehen, mutta arvomaailma on hyvin erilainen omani kanssa. Hän käyttää n-sanaa
      Sinkut
      231
      683
    8. Näin sut.

      olitpas vanhentuneen näköinen. 😆 mieheltä naiselle
      Ikävä
      54
      530
    9. Olenkohan tunteideni kanssa yksin?

      Salaa toivon, että sinä nainen luotat minuun niin paljon, että uskaltaisit lähentyä kanssani, vaikka tämä on vähän kiell
      Ikävä
      45
      467
    10. Oot pelkkä naurun aihe

      🤣🤣🤣🤣🤣 m-n
      Ikävä
      38
      458
    Aihe