Miten kannatus nousuun?

Minä.

Liberaalien tavoiteohjelman luettuaan varmasti moni on juurikin samaa mieltä suurimmasta osasta asioista. Ongelmana onkin miten ihmiset saataisiin myös äänestämään Liberaaleja.

Monet saattavat pelätä että ääni Liberaaleille menee ikäänkuin hukkaan jos eivät saa kuitenkaan ketään läpi. Liberaalien medianäkyvyys on joksenkin vaisua johon auttaisi huomattavasti yhdenkin ehdokkaan läpimeno.


Kysymys siis kuuluukin miten Liberaalit saisivat enemmän äänestäjiä?

4

1492

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • but I know what

      niin joo kannattas varmaan alkaan lupailee jollekkin porukalle jotain tai sitten luvata ottaa toiselta kaikki pois.

      Tämmössiä puolueohjelmia ei juuri kukaan viitsi lukea. Muutama helppo iskulause ja toistatte niitä vaan joka paikassa, kyllä se siitä...

    • ratkaisee

      kannatuksen.

    • lyhyesti

      Johtoon tarvitaan joku todella karismaattinen tyyppi. Ei ihmisiä kiinnosta tavoiteohjelmat, harva kun edes tietää mikä se on ja vielä harvempi pystyy sanomaan mitään sen hyvyydestä.

    • liberaalijytky

      10 vuoden päästä aion pitää liberaali jytkyn siihen asti voimme pitää matalaa profiilia. Mainontaan minulla on nyt laittaa 200 000€ mutta olen suunnitellut laittamaan 500 000€ kunhan olen pyörittänyt firmaani jonkin aikaa, liikevaihto on n. 6 000 000€ vuodessa. Loput tuleekin liberaalien järjestöltä jos tulee.

      Olen havainnut ilmassa erityisesti nuorten vapaus mielisyyttä, itsekin olen suhteelliseen nuori 26

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      76
      1991
    2. Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä

      Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai
      Ikävä
      366
      1239
    3. Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?

      Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu
      Suomussalmi
      25
      1042
    4. Kirjoita jotain

      Kivaa, hellää ja piristävää
      Ikävä
      141
      1028
    5. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      91
      729
    6. Päälle hautaus?

      Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa
      Lieksa
      118
      712
    7. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      45
      697
    8. Voisit nainen joskus vastata minulle

      Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.
      Ikävä
      63
      662
    9. On tuota ikäeroa meillä kyllä aivan liian paljon

      Etsi samanikäistä kuin olet, niin minäkin.
      Ikävä
      59
      655
    10. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      59
      608
    Aihe