Rekkajono - Suomen provosointia

Suomen tulli ehdoin tahdoin lähettää yli kaksi kertaa enemmän kuljetuksia kuin kyseinen reitti pystyy vastaanottamaan. Siten taas oikeisto pääsee ulvomaan itärajan ongelmia. Toivottavasti jatkossa venäläiset ymmärtävät aina päästää venäläiset autot ensin keinotekoisesta ruuhkasta!
81932
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Painostakaa venäläisiä EU:kautta jos muu ei auta. Älkää kokoajan syytäkö rahaa ja avustuksia venäjän tarpeisiin.

Äänestä
  • Venäjä on maailman rikkain valtio. Se ei tarvitse apua yhtään missään. Venäjän pitäisi auttaa muita, mutta venäläisellä luonteella ei muita auteta. Ryöstetään vain. Tämän pikku faktan historia on osoittanut todeksi. Ja maa ei ole muuksi muuttunut eikä muutu.

    Äänestä

Venäjältä Suomeen ei pidä päästää kuin se määrä autoja vuorokaudessa mikä täältä poistuu normaalisti.

Äänestä

Eiköhän sinne vielä valmistu ne jonotuskaistat.

Äänestä

Joo kärsitään vaan yhdessä tästä koko PASKASTA.

Äänestä
  • Mitäs järkeä siinä on, ettei päästetä rekkoja enempää kuin tänne tulee? Mitähän tapahtus sitten paperiteollisuudelle kun puun tulo tyssäis? Järki käteen, tampiot. Ja kyllä se vienti sattumoisin tuo Suomeen rahaa, esim. Valio olis varmaan tosi mielissään kun maitotuotteet lojuis päivätolkulla rajalla kun Suomi ei päästäis niitä lähtemään... Saa hei ajatella!

    Äänestä

  • Sardelli kirjoitti:

    Mitäs järkeä siinä on, ettei päästetä rekkoja enempää kuin tänne tulee? Mitähän tapahtus sitten paperiteollisuudelle kun puun tulo tyssäis? Järki käteen, tampiot. Ja kyllä se vienti sattumoisin tuo Suomeen rahaa, esim. Valio olis varmaan tosi mielissään kun maitotuotteet lojuis päivätolkulla rajalla kun Suomi ei päästäis niitä lähtemään... Saa hei ajatella!

    No aina riittää narinaa.
    Ei saa päästäää...miksei päästetä?

    Tätähän tää on . äänestäkää meidät valtaan,
    niin johan Suomi muuttuu täydeksi paraatiisiksi, niinkuin USA ja IRAK.

    Äänestä

  • Herrat itärajalle.. kirjoitti:

    No aina riittää narinaa.
    Ei saa päästäää...miksei päästetä?

    Tätähän tää on . äänestäkää meidät valtaan,
    niin johan Suomi muuttuu täydeksi paraatiisiksi, niinkuin USA ja IRAK.

    Sinun käyttämäsi menetelmä tuhoaisi lopulta sinutkin! Aivan fanaatikko mistään mitään ymmärtämätön.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ja vilppiä kirjoitti:

Suomen tulli ehdoin tahdoin lähettää yli kaksi kertaa enemmän kuljetuksia kuin kyseinen reitti pystyy vastaanottamaan. Siten taas oikeisto pääsee ulvomaan itärajan ongelmia. Toivottavasti jatkossa venäläiset ymmärtävät aina päästää venäläiset autot ensin keinotekoisesta ruuhkasta!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu