Ällöttäviä toukkia kerrostaloasunnossa..

Tarvitsen pikaista apua!!

Asun viidennessä kerroksessa melko vanhassa kerrostalossa. Havaitsin tässä juri toukkia olohuoneemme katossa. Niitä oli ainakin viisitoista eri puolilla huonetta. Ne on sellasia vaaleanruskeita n. sentin mittaisia ja niillä on kapeneva musta pää. Tiedän että niistä muuttuu sellaisia ruskeita perhosia myös n. sentin mittaisia. Hävitin eilen katosta joka ikisen mutta tänään niitä oli ilmestynyt yhdeksän lisää.. Kaameeta.. Haluaisin tietää mitä ne ovat ja mistä niitä tulee. En omista kuin kaksi kasvia eikä missään ole jemmassa pilaantunutta makkaraa.. Niitä ei ole muualla kuin katossa! Kiitos jo etukäteen kaikille ketkä valaisevat tätä asiaa!=)

1

974

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • terminaattori

      90 % varmuudella heitä kuiva tarvikkeet pois ja osta torjunta-ainetta. tyhjennä pullo asuntoon ja pakene vuorille 2 vrk:si.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      139
      3830
    2. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      61
      3455
    3. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      12
      2814
    4. Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?

      Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -
      Maailman menoa
      115
      2394
    5. Voiko kaivattu olla liian vanha?

      Tai muuten huonokuntoinen...
      Ikävä
      172
      2053
    6. Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?

      Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa
      Työpaikat
      31
      1476
    7. Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?

      SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka
      Maailman menoa
      36
      1405
    8. Missä näit viimeksi kaivattusi?

      Menikö kohtaaminen hyvin vai ujousko esti lähestymästä?
      Ikävä
      54
      1222
    9. IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...

      71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih
      Terveys
      16
      1013
    10. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      110
      993
    Aihe