-on sellainen,kun kello soi ja keittelet aamukahvin,pistelet aamupalan poskeen,pukeudut,lähdet päivän toimiin...Sitten,soi vasta se oikea herätyskello ja kaikki aamutoimet alkaa alusta.Kerran näin tuollaisen ja voin sanoa sen olevan turhauttavaa..Huomenta kaikille.
Ikävin painajainen
6
188
Vastaukset
- aamiaisen
uudelleen ?Heh
viälä pahempi on se, kun kello soi, LUULET nousevasi ja tekeväsi kaikki mitä kuuluukin ja sitte heräät ja tajuat nukkuneesi tunnin pommiin...;)
a-v kirjoitti:
viälä pahempi on se, kun kello soi, LUULET nousevasi ja tekeväsi kaikki mitä kuuluukin ja sitte heräät ja tajuat nukkuneesi tunnin pommiin...;)
on se kun aamulla heräät ja voi kauhistus, kello ei ole soinut. Pomppaat pystyyn ja kahvi kiehumaan ja silloin tajuat että nythän on lauantai!
Turha yrittää enää nukkua.
Voin sanoa että sillon "vähän keitti yli"!- Danskuu
piive kirjoitti:
on se kun aamulla heräät ja voi kauhistus, kello ei ole soinut. Pomppaat pystyyn ja kahvi kiehumaan ja silloin tajuat että nythän on lauantai!
Turha yrittää enää nukkua.
Voin sanoa että sillon "vähän keitti yli"!että viel kauheempaa on mennä vapaa päivänään töihin, että ei kantsi kokeilla
nimimerkillä:kokemusta löytyy
- MuisQuu
ja jos viel sama toistuu ns nonstoppina....loppumattomana toistona...painajainen jää päälle......
Hyv huomen..Uudestaan...Tosiaan...ja jos viel sama toistuu ns...... - hurjahilda
on se kun näet unta että myöhastyt töistä.
Sitten heräät ja huomaat että kello on soinut, mutta olet läimässy sen pyörryksiin ja kääntanyt kylkee.
Ja myöhastyt töistä.
Päivä on sitten sitämyöten päin helkuttia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.774542Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k112543- 1751725
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2601592- 1241460
- 1221347
Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!
No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik91277Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...
Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil721269- 761242
- 35996