kiitos palkkojen huom normaali työn tekiöiden!ja meitä sattuu olemaan todella paljon!!!kiitos tästä esim euroille jotka tekivät mahdolliseksi järjettömät hintojen nousut..no kohta tosiaan tilanne että alle 2500e alle ns.palkka on orjan korvaus!!!eikö tämä' pitäisi olla hyvin vointi valyio???tämä on kaukana siitä!!!kansan kusettajat siellä arkadian mäellä kansa räjähtää kohta!!!tehkää siat itse paska duunit orja palkalla!!!!
loppui sikojen
rikastuttaminen!
5303
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Loppu sikojen vaurastuttamiselle http://www.blogger.com/profile/15884588 .. perkele
Itse olen ajatellut, että nämä maailmanökyrikkaat omissa illujen kokouksissaan ovat päättäneet myös tästä eurooppalaisen rahan mitätöinnistä.
Esim. suomen raha markka oli kovaa valuuttaa, nyt yksi euro on n. kuusi markkaa. Mitä nykyään saa alle 1 euron, eipä juuri mitään. Hinnat ovat nousseet pilviin, ainakin näin köyhän mittapuusta katsoen.
Rikkaat yksinomaan tekivät tämän rahan arvon alennuksen sen takia, etteivät heidän miljoonansa-miljardinsa näyttäisi niin pahalta tässä roisto-ryöväysmeiningissä, joka on menossa koko maapallolla. Hienostihan ne nimittävät tätä rosvoamistouhuaan globalisaatioksi.
Jos päässä ei ole kuin paskanen villapipo ja pitkä tukka,ei voi kaikkea vaatia,,,
se nyt vaan on niin ettei tarvitse mainisemiasi piirteitä..tuollaisia ääliöitä kuin sinä!oksettaa!täällä aivan normaaleja työssä käyviä ihmisiä,lapsi perheitä!ei mitään mitä mainitsit,olet täys idiootti!
Kapitalismissa menestymisen tae on onni ja oma työpanos.
Usein nämä "rikkaat siat" ovat päässeet asemaansa onnen avulla, mutta sitä voi verrata lottovoittoon, jota taas ei voi pitää epäoikeudenmukaisena, vaikka sen saavatkin vain harvat. Usein on myös tapauksia, jotka ovat rikastuneet kovalla työllä. Tämä työ ansaitsee luonnollisesti palkkion. (Kuka tässä muuten jaksaisi rehkiä.)
Kapitalismin täydellinen epäreiluus tekee siitä juuri täydellisen reilua. Sama pätee kaikkeen muuhun tässä maailmassa. (Järjettömässä todellisuudessa ainoastaan järjetön logiikka toimii.)