Yllätys, viinavero

Viinan veroa nostetaan tai ei. Kuitenkin se nostetaan erittäin yllättäin, koskapa ihmiset ovat hamstraajia. Pahanpäivän varalle , et sillai.
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1274599&ref=rss
3133
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

100 % ei haittaa.

Äänestä
  • Samma här, täysraittiina on uskomattoman hyvä olla.
    Suosittelen lämpimästi muillekin.

    Äänestä

hamstrata pahan päivän varalle. Kriisiaikana se on arvokkaampaa kuin raha. Sitä voi juoda, sitä voi käyttää desifiointiaineena tai polttoaineena. Kyllä jokaisella patriootilla on vähintää 100 litraa kotipolttoista kellarissa varastoituna.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


korotus,., kirjoitti:

Viinan veroa nostetaan tai ei. Kuitenkin se nostetaan erittäin yllättäin, koskapa ihmiset ovat hamstraajia. Pahanpäivän varalle , et sillai.
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1274599&ref=rss

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu