JOUDUNKO

Laittomasta asevarikosta??

Pihaltani löytyy kymmeniä metrejä teräsputkea, joita voi käyttää omatekoisena tykkinä, kranaatin- tai raketinheittimenä.

Ammuksia ja ajoainettahan ei tarvitse olla olemassakaan kuten tuo tykkitapauskin osoittaa.

Odotan vain naapurin ilmiantoa. Olen kusessa.

http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1275076
7357
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

tai muuta motivaatiota "hommata kuseen". Silloin syyt jä pykälät löytyvät vaikka kiven navasta vaikket rautaputkia omistaisikaan. Näin toimii mielivalta.

Äänestä
  • Rehelliset kansalaiset arvostavat poliisia ja rikolliset vihaavat.

    Kokoomus siis selkeästi on sinulle sopiva puolue kun johtoa myöten löytyy sieltä sinulle "kolleegoja".

    Äänestä

kaikilta maajusseilta löytyy varastosta lannoitetta. niistä voi helposti tehdä räjähdettä. jokainen maajussi on potentiaalinen terroristi? ei morsiamia maajusseille!

Äänestä

Viranomaisen epäilyt heräävät, jos putken toinen pää on katki.
Umpiputki on sallittava!

Ja sellainen putki, joka on niin pieni, ettei siinä ole reikää ollenkaan.

Myös sellainen putkisto tuhotaan (ja käräjille joutuu) jos putki on kierretty toisen astian sisään ikäänkuin spiraalille jäitten joukkoon, ja putken toisestä päästä tippuu, ynnä toinen pää on paineastiassa, jonka alla on keittolevy!
Jos systeemiin liitty vielä muutama lämpömittari, termostaatti ja hana, niin Suomen rikoslaki on ankara, toisin kuin naapurimaassamme Norjassa.

Putkaa, linnaa, vankilaa, ja korvauksia VALTIOLLE, saamatta jääneestä verotulosta.

Äänestä

Sitä tarvitaan jos Venäjä hyökkää suomeen.

Äänestä
  • ... mitä yhdellä tykillä!

    Venäjä suunnittele sellaista vedenalaista putkipommia Suomenlahteen, että kun se PAMAHTAA, niin on kaikki matalana Hangosta Haminaan, ja syvyyssuunnassa aina Salpausselälle saakka!
    Ympäristö pilaantuu roiskeista tuonne Vaasa- Joensuulinjalle, ja Rovaniemen korkeudella sataa viikon vihreää limaa/levää!

    Äänestä

krp:n tarkkailijat tsekkaamassa, ostaako joku isoja limupulloja ja menthos karkkeja samaan aikaan.
niistä kun saa mahtavan paukun aikaseksi.
kaikki ollaan syyllisiä, jotkut vaan enemmän.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


VANKILAAN kirjoitti:

Laittomasta asevarikosta??

Pihaltani löytyy kymmeniä metrejä teräsputkea, joita voi käyttää omatekoisena tykkinä, kranaatin- tai raketinheittimenä.

Ammuksia ja ajoainettahan ei tarvitse olla olemassakaan kuten tuo tykkitapauskin osoittaa.

Odotan vain naapurin ilmiantoa. Olen kusessa.

http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1275076

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu