"Eikö meillä kaikilla ole sama Isä?

Eikö yksi ja sama Jumala ole meidät luonut?Miksi me kuitenkin petämme toinen toistamme ja häpäisemme liiton,jonka Jumala teki isiemme kanssa?"
9306
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Meiilä ja adventisteilla on eri isä, eikä äitikään ole sama.
Meidän Isämme opetukset eivät ole samat kuin adventistien isällä.

Äänestä

Tämä oli puhdas lainaus raamatusta!
Sensijaan että antaisin paikan,kehoitan sinua itseäsi hakemaan sen sieltä!

Äänestä
  • Ei tokkiisa Raamatussa puhuta adventisteista mitään.
    Meillä ei ole sellaista Jumalaa, jolla on Ellen g. White profeettana.
    Eikä sellaista Jumalaa, jonka profeetta on Muhammed.
    Jos tuo jotenkin asian luonnetta valaisisi.

    Äänestä

  • görp kirjoitti:

    Ei tokkiisa Raamatussa puhuta adventisteista mitään.
    Meillä ei ole sellaista Jumalaa, jolla on Ellen g. White profeettana.
    Eikä sellaista Jumalaa, jonka profeetta on Muhammed.
    Jos tuo jotenkin asian luonnetta valaisisi.

    Miksi poikkesit aiheesta?

    Äänestä

  • görp kirjoitti:

    Ei tokkiisa Raamatussa puhuta adventisteista mitään.
    Meillä ei ole sellaista Jumalaa, jolla on Ellen g. White profeettana.
    Eikä sellaista Jumalaa, jonka profeetta on Muhammed.
    Jos tuo jotenkin asian luonnetta valaisisi.

    jokha sana.

    Äänestä

Tuon jatkuvan fraaseilusi tarkoitus on vain syyllistää ei-adventistit kumartamaan adventisteja jo täällä maan päällä ja suostumaan eksytetyksi. Ja se Ellen Whiten väärä profetia, että ei-adventistit joutuvat adventistien jalkojen edessä kumartumaan, on pahojen henkien eksytystä.

Kaikilla ihmisillä on sama Luoja, niinkuin tuokin lainaamasi Raamatun kohta sanoo: "Eikö sama Jumala ole meitä luonut?" (Mal 2:10) Lihamme puolesta olemme veljiä ja sisaria.

Mutta toiset ovat hengellisesti kuolleita ja toiset hengellisesti eläviä ja siinä mielessä kuolleet ja elävät eivät ole toistensa sisaria ja veljiä. Toisten isä on saatana ja toisten Jumala.

Niinpä, jos haluat uskovien sisareksi, niin sinun on tultava uskoon.

Äänestä
  • .........

    Äänestä

  • että on tultava viisesläiseksi, en tunne koko uskoa, enkä ole kiinostunutkaan tietämään jos se tekee ihmisestä noin kovan ja pahasuisen kuin mitä olet ollut näillä palstoilla, siinä sanoit oikein että toiset ovat Jumalan lapsia, toiset taas saatanan, hedelmistäänhän se puu tunnetaan.

    Äänestä

  • oikein höpiset??
    Kumartamaan ja ketä? ja missä?
    Olet tainnut pudota kokonaan kärryiltä?

    Tässä sinulle pari Raamatun kohtaa kumartamisesta:
    Matt. 4:10
    Silloin Jeesus sanoi hänelle: "Mene pois, saatana; sillä kirjoitettu on: 'Herraa, sinun Jumalaasi, pitää sinun kumartaman ja häntä ainoata palveleman'."

    Luuk. 4:8
    Jeesus vastasi ja sanoi hänelle: "Kirjoitettu on: 'Sinun pitää kumartaman Herraa, sinun Jumalaasi, ja häntä ainoata palveleman'."

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Riitta-Liisa kirjoitti:

Eikö yksi ja sama Jumala ole meidät luonut?Miksi me kuitenkin petämme toinen toistamme ja häpäisemme liiton,jonka Jumala teki isiemme kanssa?"

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu