huomenta kaikille - ja totean, että ei ole palstateknisiä ongelmiakaan näemmä ollut (=lyhyemmin: ei ole tökkinyt).
Mutta mutta: tälle palstalle pitäisi saada ns. tärinää perseeseen, hyvä juhlaväki! Pyöröovet ovat edelleenkin käytössä - ei niitä olekaan vaihdettu tavallisiin, vaikka taannoin niin väitinkin....
Vai onko ilmassa tosiaankin "tyyntä myrskyn edellä"? Ken elää, hän näkee....
T. MM.
P.S. Yksi kissoistani kiinnostui Nokialaisen laturista siinä määrin, että teki siitä käyttökelvottoman. Ostin uuden (19€), mutta ei se oikein suomalaiselta tunnu: "Made in China"....
Toivotan taas -
8
730
Vastaukset
- aina kun
vai sinusta se laturi on outo.
- nyyperi
Tärisin Hämeenlinnaassa poikani Santtu syntyi silloin ja minä olin intissä
- Kylli.Kyllä
kaikille taas tasapuolisesti.
Vai tyyntä myrskyn edellä? Hmmmmm.... mitäs koirankonnuuksia keksittäis?
Kissalanpojat kissajahdissa....päivän lehdessä oli uutinen, jossa poliisi oli huolissaan kissan- ja koirankarvoista tehdyistä pehmoleluista.
Made in China, I presume. - hurjahilda
Olen pahoillani.
Onneksi kerkesit poistamaan sen.olin jo itse poistamassa.
Loukkasin sinua.Anna Anteeksi!!! - SolaQuussa
olis pyöröovet asiaa..Sais vahimestari karusellin ja me päästäs rauhassa naatiskeleman kylttyyrista;)
Kissan pusuihin on suloista herätä..huomenta:)) - S-Y
Nyt seon tehty,nimittäin virittelin sinisiä pieniä valoja pensaisiin ja kissani meinasi purra johdot poikki leikkiesään :))) hieman valoa tähän pimeyteen!
- HL.Mance
tosiaankaan eilen tökötellyt tämä sivusto lainkaan..Hmmmm,tyyntä myrskyn edellä.(pitää koputtaa puuta kuitenkin,eli päätä)
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja16122104Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant598519Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va556155SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1785782Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3145122Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot294806HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.784411Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm784207"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1153750Huomenta naiselle
Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.1071633
