Turhaa te häntä muistelette. Hänellä on nyt todella kuumat paikat ihan niinkuin teillä jokaisella kuolemanne jälkeen...
Juice joutui helvettiin...
Uskovainen ihminen
14525
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Sinutkin tuomitaan!
Raamatun mukaan näet sitten helvettisi!
Juicesta en olisi niinkään varma...
Jumala tuomitsi Juicen.
on sinullakin jos edes sinne huolivat.
Uskovan osa on taivas.
Kertoisitko siitä taivaasta lisää.
Kukaan kun ei siitä tiedä mitään, eikä kellään ole näyttöä. Siis TODELLISTA NÄYTTÖÄ.
Siitä kerrotaan vain teidän satukirjassa.
Satukirjan selittäjäkään (pappi) ei sitä taivasta ole nähnyt. Hän vain mukailee satukirjaanne.
Aivan samoin kuten muslimien itsemurhapommittajille luvataan, että kuolemansa jälkeen pääsevät paratiisiin.
Samaa huuhaata molemmat.
taivaan riemut.
Ei tiedä millainen pula hyvistä runoilijoista taivaassa on. Kyllä Juice on paikkansa yläkerrassa ansainnut.
helvettiin joutui. Tiedätkö, että taivaspaikkaa ei ansaita?
Jos taivaassa veisataan vain hoosiannaa niin kuka sinne haluisikaan. Helvetissä voi saada jopa piparia. Ja islamin mukaan neitsyitä. Eiku se olikin paratiisi. Kummassa osastossa Paratiisi mahtaa olla, helvetissä vai taivaassa? No loppujen lopuksi, kun kuolema tulee niin se on loppu sitten, todisteita muusta ei ole.
Kun elää surkean elämän, kokee surkean kuolon ja päätyy pätsiin.
Lukekaapas Raamattua oikein ja ymmärtäkää sitä mitä siinä oikein sanotaan.
" Ihminen nukkuu kuoltuaan kuoleman unta ", siis ihminen ei mene suoraan minnekään Raamatun mukaan, vaan olotila on kuin nukkuisi. Jossain kohdin Raamattua todetaan kyllä ihmisen sielun joutuvan ennen tuomiota, eli Tuomiopäivää Manalaan. Paikka on kuin oikeuden odotussali.
Vain Jumala voi tuomita minne ihminen joutuu.
Meidän velvollisuustemme on tuomita vain harjoitettu synti. Ei siis sen tekijää, jollei muutenkuin maallisesti.
Kukaan uskovainen ei ajattele näin mutta varmaan mielenvikainen "ajattelee" noin !
pilven reunalla halveksuvasti ökyporvareille.
Häpeä: sinä et voi tietää kuinka siinä kävi. Juice tuli viime vuosinaan evankeliumin vaikutuspiiriin, joten hyvinkin on voinut käydä.
Saatoit siis antaa väärän todistuksen lähimmäisestä. Mene polvillesi Jumalan eteen ja pyydä anteeksi.
Uskovainen
Jotkuhan uskovat satuihin,niinpä raamattu on tehty henkilöitä varten jotka elättävät itsensä toisen uskolla.Nythän osittai kuitenkin voit vaikutta maksatko vai et,ikävä kyllä Suomessa on valtion kirkko ja niinpä yritykset maksavat kirkollisveroa ja sinä sitten ostohinnssa.