Kapitalismi on tullut tiensä päähän

Lyön vetoa vaikka mistä että kymmenen vuoden sisällä Suomessa on vallankumouksellinen tilanne porvariston harjoittaman luokkaterrorin takia!
2128
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ei aiheuta lähimmän kymmenen tai edes sadan vuoden aikana minkään sortin vallankumousta. Proletariaatin suurin tämän hetken huoli ratkesi kun viinavero jätettiin korottamatta :)

Äänestä

Komukoilla on katse vain taaksepäin.Siellähän se loistava tulevaisuus.Tarvisi olla katse suunnattuna myös tulevaisuuteen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Punainen aamu kirjoitti:

Lyön vetoa vaikka mistä että kymmenen vuoden sisällä Suomessa on vallankumouksellinen tilanne porvariston harjoittaman luokkaterrorin takia!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu