Irakilla oli joukkotuhoaseet

3102
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Perusteet Irakin tuhoamiselle totisesti olivat olemassa...

Äänestä
  • Saddamin salainen ase olisi ollut kuolettava uhka vapaudella ja demokratialle! Onkohan Iranilla vastaava kehitteillä tai kenties jotain vieläkin pahempaa?

    Äänestä

  • Yrjö Puska kirjoitti:

    Saddamin salainen ase olisi ollut kuolettava uhka vapaudella ja demokratialle! Onkohan Iranilla vastaava kehitteillä tai kenties jotain vieläkin pahempaa?

    moisia aseita olisi, mutta nähtyäni videon, myönnän olleeni väärässä. USA:lla oli täysi syy hyökätä Irakiin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sasi oli oikeassa kirjoitti:

http://www.nytimes.com/2006/11/24/world/middleeast/24saddam.html?ex=1322024400&en=02841b1e1b1e85db&ei=5090&partner=rssuserland&emc=rss


Tuolta kiistattomat todisteet.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu