Kirran labra

Ei kukaan sattuis tietämään millaset jonot on aamuisin Kirurgisen sairaalan labraan?! Pitääkö mennä hyvissä ajoin nappaamaan vuoronumero?
3239
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Alkuviikosta kannattaa mennä ajoissa. Jos lähellä on joku toinen HUS labra niin käytä sitä!

Äänestä

Kyllä on kokemusta Kirran labrasta kymmenen vuoden ajalta.
Viime keskiviikkona oli aivan tajuton jono.
Taisi olla hoitsuilla (joita kutsutaan nykyään bioanalyytikoiksi) paljon näytteenottokutsuja osastoille, jolloin jono ei käytävälabrassa vedä.

Odotusaika venyi keskiviikkona 1.5 tuntia pitkäksi.
Joskus, todella harvoin, ei ole juurikaan labraan menijöitä. Mutta jos toivot, että näytteesi otetaan esim. klo 9.00, kannatta mennä jo kahdeksaksi. Silti voi käydä niin, että sisälle kutsutaan puoli kymmeneltä..

Äänestä
  • Täytyy sitten mennä hyvissä ajoin! :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


patient kirjoitti:

Ei kukaan sattuis tietämään millaset jonot on aamuisin Kirurgisen sairaalan labraan?! Pitääkö mennä hyvissä ajoin nappaamaan vuoronumero?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu