Jussi iski jo alussa silmänsä Anuun, mutta ei missään muussa mielessä kuin että tuota olisi kiva kiksauttaa. Eihän tuota Anua kukaan huoli kuin pariksi tunniksi luokseen korkeintaan, ainakaan minä en. Miksi lähti koko ohjelmaan, kun on luonteeltaan tuollainen. Minä vain kysyn. Ja Jussi savolaisena jääräpäänä uskoo joskus pääsevänsä hameenkin alle, mutta jos Jussi tämän luet, niin usko vanhempaa ja viisaampaa, siis minua, ettet onnistu. Onnea yrityksellesi, yrittänyttä ei laiteta, mutta Jussia kyllä tällä kertaa laitetaan ja valitettava totuus on tämä. Tai kaikkihan on jo ajat sitten tapahtunut, kaupunkiloma vietetty, samassa huoneessa eri sängyissä maattu, ym.
jussilla ei muuta mielessä kun että pääsisi...
ennustajaeukko 100
21925
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Siis, miksi lähti ohjelmaan kun on luonteeltaan tuommoinen -niin millainen???
Anuhan on simpsakka nainen, mutta Jussin käsitys romantiikasta mättää. Eihän tuollaista urpoa ottaisi kukaan edes hetkeksi viereensä. Kiero on kuin savolainen, eikä ansaitse sujuvasanaisen ja nokkelan Anun hauskaa seuraa.
Toivottavasti Anu on jo löytänyt itselleen koulutetun kaupunkilaismiehen, jonka kantaa hänelle aamiaisen vuoteeseen ja vie kulttuurimatkoille, eikä saviliejuun seisomaan.
Anu simpsakka? Vaikuttaa aika kuluneelta.
Jos naisella on tuollainen asenne "en mie ala", ei sellainen varmaan kovin kiva kiksautettavakaan ole ;)