Rauhaa veljet ja siskot.Homma on seuraava,mulla on toi tupakanpoltto ongelmana,ja tarkoitus on lopettaa se.En oo kokonaan luovuttanut tätä asiiaa kokonaan Jumalle.haluan tehdä parannuksen.Kiitos jos muisttatte.t:Aksu,ps,älkää alkako haukumaan,se ei auta asiiaa.
PYYDÄN ESIRUKOUSTA
3
242
Vastaukset
- Mk81
moi. rukoilen. Itellä sama ongelma....ei oo ollenkaan hyvä juttu, jatkuva yskä jne.
- uskonsankari
-tiedän että tupakasta vapautruminen ei ole ihan helppo juttu..
-Jumalan Voimasta kuitenkin siitäkin voi vapautua jne..itse rukoilin aikoinaan Herraa,että tekisi minulle niin pahan makuiseksi koko tupakin että en voi polttaa,ja totisesti,noin kolmen viikon aikana tämä tapahtui ja sain heittää,tupakit roskiin ja siellä ne on pysyneet !Kunnia tästäkin Herralle !
- Sulla on ...
Paljon vakavampikin ongelma kuin rööki!
Syy siihen että olet nykyisin hellu-uskis näkyy jo galleriasivultasikin.
Miten niin lyhyeen kirjoitukseen saakin niin paljon virheitä?
Vastaus on hellarit!
Hankkiudu eroon noista verenjuojista niin elämänlaatusi paranee varmasti!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p294967Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1504750Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su2114745Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1184571Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil133670Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema192354Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32138- 661657
Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill241524- 1901245
