kuuseen kurkottaa se katajaan kapsahtaa....?????
miten tuo on mahdollista jos katajia ei ole lähimaillakaan......höh
joka
10
468
Vastaukset
meidän pihassa olis muutamakin kataja. Tervetuloa kapsahtelemaan;)))
mutta kun olen vasta kurkottelu vaiheessa ja ...halusin vain testata onko se mahdollista...katajaan kapsahtelu jos ei niitä edes ole.........
amaryllie1 kirjoitti:
mutta kun olen vasta kurkottelu vaiheessa ja ...halusin vain testata onko se mahdollista...katajaan kapsahtelu jos ei niitä edes ole.........
katajassa on niin pirun terävät neulaset, etten suosittele koko lajia. Mulla on tapana laittaa valot katajaan jouluksi ja se on surkiaa hommaa, "aih,aih,prkle!"
- Avenging.Angel
a-v kirjoitti:
katajassa on niin pirun terävät neulaset, etten suosittele koko lajia. Mulla on tapana laittaa valot katajaan jouluksi ja se on surkiaa hommaa, "aih,aih,prkle!"
suolle sieltä
a-v kirjoitti:
itekses!
suksiminen se vasta onkin rankkaa puuhaa!!! oletkos koskaan koettanut?
jospa et täksi jouluksi laitakkaan jouluvaloja katajaan ja minä lopetan kuuseen kurkottelun, ja tehdäänkin niin ,että suksimme suolla uuden huuhaa ennätyksen....sinä katajaisilla suksilla ja minä kuusesta valmistetuilla...amaryllie1 kirjoitti:
suksiminen se vasta onkin rankkaa puuhaa!!! oletkos koskaan koettanut?
jospa et täksi jouluksi laitakkaan jouluvaloja katajaan ja minä lopetan kuuseen kurkottelun, ja tehdäänkin niin ,että suksimme suolla uuden huuhaa ennätyksen....sinä katajaisilla suksilla ja minä kuusesta valmistetuilla...saapiko voiteet valita itte?
Siinähän se kunto nousis ja pakarat kans;)a-v kirjoitti:
saapiko voiteet valita itte?
Siinähän se kunto nousis ja pakarat kans;)vanhin voitehista...tai jotakin sinne suuntaan....
toki voi voiteet valita itse...minusta oivariini on paras tai sunnuntaimargariini...sitä suksen pohjaan ja menoksi..........kunnon suosuksinta kohottaa vaikka mitä...ja kun vielä otetaan ylävartalo tehokkaasti mukaan liikkeeseen....niin ..jestas!!!! ei muuta kuin suksitaan suolle...suksimaanamaryllie1 kirjoitti:
vanhin voitehista...tai jotakin sinne suuntaan....
toki voi voiteet valita itse...minusta oivariini on paras tai sunnuntaimargariini...sitä suksen pohjaan ja menoksi..........kunnon suosuksinta kohottaa vaikka mitä...ja kun vielä otetaan ylävartalo tehokkaasti mukaan liikkeeseen....niin ..jestas!!!! ei muuta kuin suksitaan suolle...suksimaanse kunniakasta tuoda Huuhaan Urheilijoille mainetta... mikä mahtaa olla edellinen ennätys tässä raskaassa lajissa?
Tota Oivariinia mä kans ajattelin vetästä... tai sitte ehtaa sianihraa, riippuu ilman lämpötilasta.
Sitte tärkein; mitä saa palkinnoksi? Muuta ku piukeet pakarat?a-v kirjoitti:
se kunniakasta tuoda Huuhaan Urheilijoille mainetta... mikä mahtaa olla edellinen ennätys tässä raskaassa lajissa?
Tota Oivariinia mä kans ajattelin vetästä... tai sitte ehtaa sianihraa, riippuu ilman lämpötilasta.
Sitte tärkein; mitä saa palkinnoksi? Muuta ku piukeet pakarat?voiton janoa......
ei se palkinto ole tärkeä vaan se itsensä ja suon ylittäminen....
palkinto on jo se jos pääsee maaliin eikä uppoa suohon...
edellistä ennästystä ei ole koska maaliin ei päässyt kukaan.....
Ketjusta on poistettu 16 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark2417297Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue
Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää1393731Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?
Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas1172158- 271379
- 321354
Olen väsynyt tähän
En osaa lopettaa ja koen huonoa omaatuntoa tästä. Kaikki on muutenkin turhaa ja tekemisesi sattuvat. Tunteita on vain hy261327Minneapolisin tapauksesta hyvä video
Runoilijan auto oli poikittain tiellä ja kun poliisit lähestyivät sitä, runotyttö painoi reippaadti kaasua. Auto syöksäh3331158Miksi et voi tutustua minuun irl?
Vastaa yleisellä tasolla/ympäripyöreästi, jos pelkäät tunnistamisia.141982Milloin palaat
Odotan niin kauan kun vaan jaksan toivoa. Tiedät että sua jäi joku ikävöimään. ❤️23928Tiesitkö? Uusi Bachelor on raivannut tietään määrätietoisesti somessa, myös Böckermanin ex-rakas!
Arttu Kilpeläinen tuli julkisuuteen Pernilla Böckermanin rakkaana. Pariskunta päätyi eroon v. 2024. Ex-poliisi Kilpelä7897