Vihdoinkin näin tuon kohutun pätkän. Todella onnistunut. Oikea kaunokainen. Mitkä sulavat liikkeet. Ehkä hiukan liian hoikka, itse pidän pulskemmista. Sijoitan tämän hyväksi kakkoseksi heti Sheba-mainoksen jälkeen.
ihana mainos - jatkoa kiistaan H&M
Sanelma*
7842
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Olen olut kuukauden päivät Italiassa. Ensin Assisissa ja sen ympäristössä pari viikkoa ja kaksi viimeistä viikkoa Roomassa. 20 astetta ja aurinkoista. Kyllä oli perjantaina ikävä laskeutua sumuiseen ja synkkään Tukholmaan. Tukholamssa kuin ei ole luntakaan:(
Italiasta sen verran vielä että siellä arvostetaan vanhempia naisia aivan eri lailla kuin täällä pohjolassa. Mitä vanhempi nainen sitä arvostetumpi hän on. Enkä johtuu italialaisten Maria-kultista.
No minä selailin näitä viestejä palstalla ja huomasin että H&M mainokset ovat olleet keskustelun aiheena.
Minäkin näin eilen sen kuuluisan alusvaate mainoksen telkassa. Minustakin se on hyvä mainos ja kissalle kunniamaininta erikseen. Ilman kissaa se mainos menettäisi paljon. Naisessakaan ei mitään vikaa, oikein sopiva alusvaatemainokseen.
Sen sijaan ei Gudrun Schymannin kannattais narista mistään. Gudrun itse on näyttänyt pyllynsä kaikille ruotsalaisille aivan vapaaehtoisesti. Nimittäin Gudrun synnytti kameran edessä 60-70 luvun vaihteessa ja sitä filmiä on näytetty siitä lähtien äitiysneuvoloissa synnytykseen valmistautuville vanhemmille. Minä näin sen kerran tv:ssä. Filmi on noin 45 minuuttia pitkä ja kamera on suunnattu Gudrunin haarojen väliin joten mitään ei ole jätetty mielikuvituksen varaan. Eiköhän jokainen aikuinen ruotsalainen ole ainakin keraan nähnyt Gudrunin pepun.
Oma eshibitionismi kielletään rajoittamalla muiden katselua?
Hmmm...
"Italiasta sen verran vielä että siellä arvostetaan vanhempia naisia aivan eri lailla kuin täällä pohjolassa. Mitä vanhempi nainen sitä arvostetumpi hän on. Enkä johtuu italialaisten Maria-kultista."
http://en.wikipedia.org/wiki/Female_sex_tourism
"The primary destinations for female sex tourism are Southern Europe (mainly Italy, Greece, Turkey, Croatia and Spain)[...]"
"The primary destinations for female sex tourism are Southern Europe (mainly Italy, Greece, Turkey, Croatia and Spain)[...]"
Juuri niin. "Primary destiniation" kuten Ruotsikin on. Niin Italiaan kuin Ruotsiinkin kuskataan melkein samoista maista naisia ja tyttöjä: Albania, Valkovnäjä, Bulgaria, Kroatia, Unkari, Latvia, Puola, Venäjä, Moldavia, Romania, Slovakia, Ukraina, entisistä Jugoslavian maista ja Italiaan tulee niitten lisäksi vielä Afrikasta ja Aasiasta porukkaa ja Ruotsiin Virosta.
Trafficking on vakava ongelma koko maailmassa.
Viehkeä kuin mikä! Näin perjantai-iltana, tajusin vasta loikan yhteydessä, että TÄSSÄ SE NYT ON. Kuin olisi päässyt kiellettyyn leffaan. Keskusteluissa on kuhistu liiveistä, mitä mitä, en huomannut? Oli se nainenkin aika kaunis, varmaan, tosin ehdin nähdä vain katseen siinä lopussa. Merkitsevä, niin sanotusti. Kokonaisarvion pystyn esittämään vasta uusintaesityksen jälkeen.
Se oli pornoa ja minä sitä katsoessani muutuin raiskaajaksi