Joko sulle on iskenyt

Mulle on sillä olen ollut aina hulluna jouluun!
6165
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

vielä tullu,saa nähdä tuleeko

Äänestä

Loivahan se on,kun on alkava kuu,eikä se ole joulunakaan,täysi.Meinaten,se kuu.

Äänestä

koskaan iskemäänkään.Ei ole täysipäisen hommaa ottaa tressiä moisesta juhlasta.

Äänestä
  • vasta sitten kun on viikko aikaa jouluun. Ennen en laita tikkua ristiin.

    Äänestä

..hulluks tee,otain jäisesti nuo mainoskamppanjansa!Pitäköö roskansa!

Äänestä

tuli käytyä vaatekaapit läpi ja kyllä tuli tilaa.Uunin pesin viime viikolla ja tänään jynssäsin liesituulettimen sisältä ja päältä.
Joulun laitan 1.12.On meille tulossa iso kööri viettämään pikkujoulua lauantaina jospa siitä sitten sekoaisi.
Syödään sikaa,saunotaan,juodaan ja lauletaan karaokea aamuun asti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jouluhulluus??? kirjoitti:

Mulle on sillä olen ollut aina hulluna jouluun!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu