Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Afrikassa saa 75 sentillä

Ei siis kalun tarvitse olla 75 senttiä, vaan rahaa tarvitaan hiljaisena aikana 75 sentillä. Ja kun vähän maksaa pälle, niin saaa ilman kumia.

Tästä kerrottiin AIDS-ohjelmassa, prisma, jossa kerrottiin siitä havainnoista, että osalla näistä prostituoiduista oli kehittynyt immuniteetti ADSIa vastaan. Heille oli kehittynyt tappja-T-soluja, jotka tappoivat AIDSviruksen tartuttamat solut.
92714
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

immuuni virukselle vai ei. Se on harvinaista. Ja huoristakaan ei tiedä, kuka on se onnekas, johon ei virus "tartu" kiinni.

Äänestä
  • Prisma ohjelman ersimerkkinainen oli ollut töissä jo 20 vuotta, ja ostaja voisi päätellä, että jos joku on alalla 20 vuotta ja hyväkuntoinen, niin varmaankin on immuuni. Ohjelmassa kerrottiin, että jos joku on työissä kolme vuotta, ja ei ole HIV-positiivinen, niin kyseessä on tilastollinen ihme. Niin paljon Hiv-kantajia ja ilman kumia haluavia Ugandassa on.

    Äänestä

  • Prisma-ohjelmasta kirjoitti:

    Prisma ohjelman ersimerkkinainen oli ollut töissä jo 20 vuotta, ja ostaja voisi päätellä, että jos joku on alalla 20 vuotta ja hyväkuntoinen, niin varmaankin on immuuni. Ohjelmassa kerrottiin, että jos joku on työissä kolme vuotta, ja ei ole HIV-positiivinen, niin kyseessä on tilastollinen ihme. Niin paljon Hiv-kantajia ja ilman kumia haluavia Ugandassa on.

    Jokainen voi itse päätellä ovatko Ugandan AIDSiset paljaallanussijat ihan yhtä fiksuja kuin meikäläiset...

    Äänestä

  • ja vaikka onkin immuuni itse sille virukselle niin eihän se tarkoita sitä etteikö se silti pystyisi sitä levittämään limakalvoillaan. Edelliseltä asiakkaalta saatu matsku limakalvoilla ei ihan heti kuitenkaan poistu ja voi sisältää viruksen

    Äänestä

Mitä ilmeisemmin meille on tullut väärät afrikkalaiset, Somalien tilalle pitäisi saada nämä 75 centin huorat, niin olisi kaikilla paljon hauskempaa

Voitaisiinkohan Somalit vaihtaa niihin

Äänestä
  • Ongelma vain on siinä, että voidakseen matkustaa Suomeenm kyseinen nainen tarvitsisi matkarahat. 75 senttiä asiakkaalta kertaa kuusi asiakasta päivässä, ja vielä elinkulut, kestää vuosikymmenen, ennenkuin Finnairin matkalipun hinta on kasassa.

    Jos taas lainaa rahat joltain, ja lupaa maksaa takaisin Suomesta saaduilla tuloilla, niin lain mukaan kyseessä on ihmiskauppa, mikä on ankarasti kriminalisoitu Suomen laissa.

    Äänestä

  • Juridisti kirjoitti:

    Ongelma vain on siinä, että voidakseen matkustaa Suomeenm kyseinen nainen tarvitsisi matkarahat. 75 senttiä asiakkaalta kertaa kuusi asiakasta päivässä, ja vielä elinkulut, kestää vuosikymmenen, ennenkuin Finnairin matkalipun hinta on kasassa.

    Jos taas lainaa rahat joltain, ja lupaa maksaa takaisin Suomesta saaduilla tuloilla, niin lain mukaan kyseessä on ihmiskauppa, mikä on ankarasti kriminalisoitu Suomen laissa.

    Entäs jos otettaisiinkin ne 75 sentin miehet? Mahtuvatko he Finnairin koneeseen istumaan, jos "se" on erektiossa? Istuintilathan ovat melko pienet, ja noita ei varmaan voi ruumaankaan pinota sillai päällekkäin, koska ulospäin sojottavat "ulokkeet" ovat tiellä.

    Äänestä

Siis saa 75 sentillä, ja minulla on vain 11 senttiä. Ei taida Afrikassa lohjeta minulle pildeä, ei sitten ollenkaan.

Äänestä

HIV (--->AIDS) tarttuu, mutta eivät ne T-solut (joita ei luultavasti ole olemassakaan). Tiedoksesi, räkäaivo!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Prisma-ohjelmasta kirjoitti:

Ei siis kalun tarvitse olla 75 senttiä, vaan rahaa tarvitaan hiljaisena aikana 75 sentillä. Ja kun vähän maksaa pälle, niin saaa ilman kumia.

Tästä kerrottiin AIDS-ohjelmassa, prisma, jossa kerrottiin siitä havainnoista, että osalla näistä prostituoiduista oli kehittynyt immuniteetti ADSIa vastaan. Heille oli kehittynyt tappja-T-soluja, jotka tappoivat AIDSviruksen tartuttamat solut.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu