Hei poiilka!

"Persereikä" voitti! Ja ihan ansaitusti. Ei vituta yhtään. Näin se menee joskus voitetaan ja joskus hävitään. Ei niinkuin Ässillä, että koko ajan hävitää!
Hoh hoh hoh hoh!
7392
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Ässät pelas hyvin!Ei tarvi hävetä pätkääkään peliään. Pelkäsin kauheesti,että kuin moni kärppäläinen joutuu Ässien toimesta lasarettiin,mutta nehän osaakin pelata hyvänen aika. Kärpät ei ollu ollenkaan ylivoimainen. Tästä seuraakin se miete,että jos Ässät jatkaa samalla sykkeellä,niin ei mene enää kauaa,kun joukkue on taas kolkuttelemassa portteja "taivaaseen" :)
Ihmetyttää todella,että voiko Pajuojan lähtö tehdä näin paljon!Härkälällä on ollut todella rajallisesti aikaa olla puikoissa ja orkesterin soitto alkaa olla melkoisen soraäänetöntä!Voisi ihan hyvin onnitella Ässiä tappiosta huolimatta,koska se tuli taistellen ja huom!vastassa oli sentään suursuosikki!

Äänestä
  • Ässät pelasi todella hyvin ja hiukan paremmalla onnella ja terävyydellä olisi joukkue vienyt kärppiä kuin metrin mittaa.

    Hyvä taistelu oli ässiltä. Kiitos Laura1 hyvästä kommentista.

    Terveisin: ässäfani m42/ikuisesti patasydän

    Äänestä

  • patafan42 kirjoitti:

    Ässät pelasi todella hyvin ja hiukan paremmalla onnella ja terävyydellä olisi joukkue vienyt kärppiä kuin metrin mittaa.

    Hyvä taistelu oli ässiltä. Kiitos Laura1 hyvästä kommentista.

    Terveisin: ässäfani m42/ikuisesti patasydän

    peli on aivan kuin taikaiskusta parantunut Pajuojan lähdön jälkeen. Pitäisi kysyä miksi ei työsuhdetta lopetettu vähän aikaisemmin. Kiitos Ässät, eilen oli tunnelmaakin hallissa ihan eri malliin. Harmi kun pisteet meni Ouluun, mutta seuraavalla kerralla sitten otetaan pisteet kotiin kun peli-ilme paranee tuohon tahtiin. Kiitos Ässät viihdyttävästä kiekkoillasta.

    Äänestä

  • patafan42 kirjoitti:

    Ässät pelasi todella hyvin ja hiukan paremmalla onnella ja terävyydellä olisi joukkue vienyt kärppiä kuin metrin mittaa.

    Hyvä taistelu oli ässiltä. Kiitos Laura1 hyvästä kommentista.

    Terveisin: ässäfani m42/ikuisesti patasydän

    Ei Kärpät ny sentään niin huonoksi taida mennä,mutta ymmärrän kyllä innostuksesi.Hienoa Ässiltä. Mä en täysin teilais tuota Pajuojaakaan,vaikka jostain syystä silloin se ns."ketsuppipullon"korkki oli jumissa.Ei Härkälä ole mitenkään voinu näin lyhyessä ajassa saada yksin asioita aikaan vaan pohjatyössä on ollut kyllä Pajuojakin mukana,vaikka hedelmistä nauttiikin nyt toinen taho.Vähän säälittää ny Pajuojankin tilanne.

    Vaikka Ässät hävisi pelin,niin sen ilme oli sellainen,että ei varmasti usko itseensä mennyt.Päinvastoin.Mielenkiinnolla jään seuraamaan miten Ässät pelaa seuraavan pelinsä.Onko poweri menny Kärppämatsiin vai onko uutta papua hauiksessa:)

    Äänestä

korottaa eilisessä pelissä se että poikaset taisteli tasapäisesti Kärppien konkareita vastaan.
Ässillä oli liigahistorian nuorin joukkue eilen kentällä. Vanhin pelaaja kentällä oli 28 vuotias ja muut siinä kahdenkympin kieppeillä.

Äänestä

sitä ei voi kieltää!Asenteen olisi pitänyt olla tuollainen kauden alusta lähtien mitä eilisessä pelissä.

Äänestä
  • ...sen huomasi mahtavista harhautuksista. Yksi piste olisi ollut mukava vaivanpalkka, mutta toiste sitten. Ässät pelasi mahtavaa kiekkoa, parasta tällä kaudella näkemääni. Kärpät pelasi kyllä ehkä yhtä hyvin tai vähän paremmin, en osaa sanoa, mutta sen kahden miehen ylivoiman aikana olisi tullut Ässille maali, ellei Kärpät olisi puolustanut niin upeasti.

    Olen ennen pitänyt äijään kiinni menemistä parempana vaihtoehtona kuin paikallaan oleskelua, mutta nyt kun katsoin, niin Kärpät pelasi tiiviissä pakassa, jätti maalivahdille raon nähdä, mutta ei päästetty Ässiä nousemaan maalille. Kaikki vedotkaan eivät menneet maalille asti.

    Tajusitteko?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pelicans fani . kirjoitti:

"Persereikä" voitti! Ja ihan ansaitusti. Ei vituta yhtään. Näin se menee joskus voitetaan ja joskus hävitään. Ei niinkuin Ässillä, että koko ajan hävitää!
Hoh hoh hoh hoh!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu