RAHAT JÄI PANKKIAUTOMAATILLE

Mikä neuvoksi kun rahat jäi automaatille? Onko rehellistä löytäjää? Voin kertoa summan.

Palkkio.
82969
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Se on hyvä opetus kun menettää rahaa oman typeryytensä vuoksi! Mitäs oot niin persläpi, et unohdat ottaa €urot mukaan, buaaahahahahahahahahahaah!

Ystävällisin terveisin: Kalle Kyrpiäinen

Äänestä
  • Noh, ei tämä asia ihan tuollaista vastausta olisi tarvinnut. Erehdyksiä voi sattua kenelle tahansa. Kävihän äidillesikin vahinko ja erehdys kun sinut synnytti. Ei se kuule ole mahdotonta kenenkään erehtyä, mutta annetaanhan äidillesikin anteeksi.

    Äänestä

Jos rahat jäi siihen luukulle mistä ne tulee niin
kone imasee ne hetken kuluttua takasin ja ne palautuu
muutaman päivän päästä tilille takaisin

Äänestä
  • Kyselin myös itse pankista ja kertoivat, että jos kukaan ei ole heti ehtinyt automaatille niin palautuvat viikossa tilille. Jokin aika siinä on kun rahat siinä on ja sitten vetäytyvät pois.
    Nyt vaan odottelen.

    Äänestä

joka on kyseisessä automaatissa tai jos on pankin yhteydessä, käy siellä pankissa.

Jos kone on imaissut ne rahat takaisin ne saat sieltä ja jos joku on ne siitä napannut niin koneessa on kamera joka tallentaa henkilön kuvan. Tuossa tapauksessa pankki neuvoo miten etenet.

Äänestä

automaateissa kamera.. kysy kyseisestä konttorista.. automaatti vetää rahat takas jos niitä ei ota..

Äänestä

nyt mä tiiän mistä ne spuget saa rahat siihe ympyrätalolla dogailuun... xD ..no ei..tosi paska juttu, mulla käyny kerran kans Dameissa sama..ikin en saanu takas..en tiä oliks automaatti imassu ne vai joku viäny.. :(

Äänestä

Joillakin automaateilla on kamerat, joista tunnistaa seuraavan automaatilla kävijän. Voi olla myös niin, että kun et ole ottanut rahoja, automaatti vetää ne sisään hetken kuluttua jos kukaan ei ennen sitä ole automaatille ehtinyt. Voi olla niinkin, että mahdollinen varas on ollut niin tyhmä, että otettuaan rahasi on työntänyt oman korttinsa sisään automaattiin, ja pankilla on siitä tiedot. Tai sitten löytäjä on palauttanut löytämänsä rahat pankkiin. Itse kerran tein niin, kun luukussa oli jumiin jäänyt seteli.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kallio 28.11. klo. noin 22-23 kirjoitti:

Mikä neuvoksi kun rahat jäi automaatille? Onko rehellistä löytäjää? Voin kertoa summan.

Palkkio.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu