Homo-kiintiö

xxyy

Olisikos siinä seuraavassa mahdollisessa Maajussi-ohjelmassa jo nykyään niin muodikas homo-kiintiö? Yksi jusseista etsisikin itselleen rivakkaa mieskumppania jakamaan maatilan ilot ja surut...

28

3953

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kiinnostaisi

      yhtään.

    • tulisi tarpeeseen

      Tuohan on aivan erinomainen idea, ja se tulisi todella suureen tarpeeseen. Maataloudessa elävien homojen on ehkä vieläkin vaikeampaa löytää kaveria kuin kaupunkilaisten.

      • olette katsoneet

        liikaa elokuvia. Ei tavalliset heterot kaipaa mitenkään katsella homoja tv:stä!!!


      • off nappia
        olette katsoneet kirjoitti:

        liikaa elokuvia. Ei tavalliset heterot kaipaa mitenkään katsella homoja tv:stä!!!

        sillä siitä selviää.

        Eihän herttinen kenenkään ole pakko katsoa televisiota.


    • urbaani lande

      Juu...
      Siihen voitaisiin lisätä myös stailausjakso, missä tuulipuvut ja kulahtaneet lippikset siivottaisiin kaapeista ja tilalle stylempää haalaria..maajusseille ja morsiamille uudet kampaukset ja meikit.
      Ja sitten ne kaks siivoustätiä tulisi ja pistäisi maatilan keittiöt ja nurkat järjestykseen..
      Saataisiin yhdistettyä monta eri ohjelmaa samaan!
      hohhoijaa...

    • mies..

      Ai meinaatko että joku nätti jussi olis seuraavana mukana, pinkki kaulahuivi kaulassa sössöttäs siellä kuokan varressa ;D haha! En tiedä, homoja maajusseja ei taida olla olemassakaan.

      • niitä kuule

        riittää vaikka kuinka paljon ;)


    • takaisin

      kaappiin ja sassiin. Tuo muoti oli ja meni.

    • ei kiinnostaisi

      Kaikkea sitä...

    • alla...

      - niminen Dokumenttisarja esitti viime keväänä(?)
      jakson, jossa haastateltiin Pohjanmaalaista homopariskuntaa ja heidän läheisiään.
      Dokumentin nimi muistaakseni Ullavan Cowboyt.
      Pojat olivat juuri maajusseja.

      Siinäpä se kiintiö täyttyi.

    • Hintti jyväjemmari--jussill...

      Alussa kanditaatit esiintyisivät yläkropat paljaina ja huolellisesti öljyttyinä heinänkorsi suussa puhumassa syvällisiä mitä parisuhteelta ja elämältä yleensä haluavat.

      Sitä seuraisi boxerikierros jotta mahdolliset "morsiamet " ovat tietoisia millaista kardaania sinne rectrumiin ollaan työntämässä.

      Juontajaksi parhaiten sopisi iki-ihq Marco Bjuström.

      • ongelma?

        tosiaan, sinulla näyttää olevan ihan henkilökohtainen ongelma, eikö olekin?


      • kääkki

        Juu..Marco tietenkin, ja juontajapariksi Jari Sillanpää luikauttelemaan serenaadeja ehdokkaille!!


      • juontamaan?
        kääkki kirjoitti:

        Juu..Marco tietenkin, ja juontajapariksi Jari Sillanpää luikauttelemaan serenaadeja ehdokkaille!!

        Ajattelitko että kaupunkilaiset juontaisivat tämän maaseudun ihmisten profiilia kohottavan ohjelman, et kai ole ihan tosissasi?
        Olen sitä mieltä, että Suomen maamiesseuroista ja vaikka metsästysseuroistakin löytyy niin paljon hyviä, nuoria ja miehekkäitä gay-isäntiä, että kyllä tämä ohjelma voidaan omin voimin hoitaa. Mitä nyt MTK:ssakin ajateltaisiin, jos kerrankin maaseudun tuottajat pääsisivät kunnolla median valokeilaan, mutta pääosassa olisivat kaupunkien city-miehet.


      • MTK-CCCP
        juontamaan? kirjoitti:

        Ajattelitko että kaupunkilaiset juontaisivat tämän maaseudun ihmisten profiilia kohottavan ohjelman, et kai ole ihan tosissasi?
        Olen sitä mieltä, että Suomen maamiesseuroista ja vaikka metsästysseuroistakin löytyy niin paljon hyviä, nuoria ja miehekkäitä gay-isäntiä, että kyllä tämä ohjelma voidaan omin voimin hoitaa. Mitä nyt MTK:ssakin ajateltaisiin, jos kerrankin maaseudun tuottajat pääsisivät kunnolla median valokeilaan, mutta pääosassa olisivat kaupunkien city-miehet.

        Hämälä oli ihan pakko saada juontajaksi. Niin sulavakäytöksinen ja sanavamis mies.


      • On teilläkin

        Fantasiat. Yök! Muuta ruotsiin.


    • Pääministerille morsian

      Jos vaikka saataisiin se reppana naitettua.

    • katsoa..

      enemmän kuin jotain heteropaskaa

    • olette...

      tätä keskustelua lukiessa huomaa että noi kaikki vinoilevat kommentit tulisi sheriffin poistaa. Eikö teitä vittuilijoita yhtään hävetä?

    • maaseutua ei voi tuoda

      Jotenkin tuntuu, että homoja ja homoutta yritetään pilkata. Se samaan sukupuoleen kiintyminen on ollut kautta ajan olemassa. Vasta nyt se on huomattu/tunnustettu, ja julkkisten myötä se on myös huomioitu yhtenä parisuhteen "lajina".

      Kun tytöt kävelee käsikädessä, niin siinä ei ole mitään pahaa, mutta jos pojat tekee niin, niin helposti tulee turpiin. Joten jos joku ehdottaa homokiintiötä tuleviin tosi-TV-juttuihin, niin mä ehdotan, että tasapuolisuuden nimissä myös lesbokiintiö on oltava mukana kanssa.

      Ite oon suvaitsevainen hetero.

      • homo sapiens

        Siis haloo. Kuinka Rautalangasta Se Pitää Vääntää Että Tämä Homo/ Lesbo Hössötys On Jo Menneen Talven Lumia. Joo ja nämä "tasapuolisuus" lässytykset lähinnä naurattavat. Muhaah.

        Tunkekaa nämä lesbokiintiöt ja homokiintiöt..mm..en viitsi sanoa mihin. ;) Oikeasti, ketä kiinostaa tirkistellä jotakin lesboista/ homoista kertovaa ohjelmaa tai mitä järkeä siinä ylipäätänsä olisi? Ensinnäkin on jo aivan selväksi tullut tämä sanoma mediasta, että "lesbot ja homot on ihan normaaleja ihmisiä" ja plaa plaa. Ei sitä enää tarvitse jankuttaa. Joten miksi pitäisi tehdä joku saamarin ohjelma?

        Okei, lesbot ja homot voivat olla ihan okei, mutta enemmän arvostan ns. niitä oikeita homoja/lesboja, jotka omassa hiljaisuudessaan harjoittavat toimintaansa. Miksi pitää koko kansalle ikäänkuin huutaa, että "katso katso, minä olen homo!!" No, mitä sitten jos olet. Voi sitä elää (ja sitä pystyyykin) rauhassa, ei sitä tarvitse tuoda julki niin räikeästi. Elää ihan normia elämää ja piste.

        Minun henkilökohtainen mielipiteeni homoista/lesboista on se, että he ovat varmasti älykkyydeltään ja muullalaillakin aivan normaaleja, mutta heidän seksuaallinen suuntautumisensa ei ole normaali. Ja hei, ei kannata jankuttaa ja alkaa väittelemään kanssani, koska se ei hyödytä mitään. Mielipiteeni ei tässä asiassa tule koskaan muuttumaan. Piste.


    • xyyx

      miksei se voisi oll myös tyttis?

      Kannattan ajatusta.
      Ei hetero.

    • elävää elämää

      Ehkä vähitellen ollaan suomessakin ajantasalla. Ettei tarvita trendihakuisuutta seksuaalisella suuntautumisella. Aletaan ymmärtää, mikä on tärkeintä. Rakkaus. Olkoon se sitten vaikka homo/lesbo -näkökulmaa. Elävä, monimuotoinen, elämä on muuta kuin tuo MaajussseilleMorsian -kulissi.

      Siis hieno juttu olis nähdä maajussille/-maijalle hakuilmoituksia ilman, että juttu olisi rajattu vain heteroille. Rohkeutta, rakkautta, tarvitaan tähän piemeään pohjolaan.

    • Anonyymi

      Olihan tuollainen pari jo tässä sarjassa muutama vuosi sitten.

    • Anonyymi

      Ei kiitos!!!!!

    • Anonyymi

      Libanonilainen Stefanohan on ihan umpihomo, kuten naisehdokkaatkin lopulta huomasivat ja jättivät ukon yksin. Olisikin ollut parempi hommata kaverille morsianehdokkaiksi juurevia maaseudun homppelipomppelijusseja, joita täältä kyllä löytyy pilvin pimein!

      • Anonyymi

        Tekeekö vanhat kurpat miehistä homoja, ok.


    • Anonyymi

      Olihan se aikoinaan homo-janne. Ei oo sukuva mehu-jannelle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taitaa jäädä kotimaiset mansikat ostamatta

      Kotimainen mansikka on niin kallista, että en ole vielä ainuttakana maistanut. Jos hinta pysyy näin korkealla niin tästä
      Ruoka ja juoma
      53
      1389
    2. Mikä on loppuelämäsi suunnitelma

      Kaivattuasi kohtaan? Olet päättänyt jotain?
      Ikävä
      123
      1334
    3. Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun

      ...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa
      Ikävä
      123
      1198
    4. Uskaltaisitko vielä

      Lähestyä vai et kaivattuasi?
      Ikävä
      139
      1025
    5. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      101
      897
    6. "Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut

      Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten
      Maailman menoa
      336
      829
    7. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      82
      724
    8. Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:

      Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap
      Iisalmi
      54
      646
    9. Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen

      Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist
      Ikävä
      50
      633
    10. Lienee aika luopua siitä kaikesta

      mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j
      Ikävä
      64
      602
    Aihe