Adressi Juice Leskistä vastaan

67 vuotta talvisodan syttym...

Juice Leskisen suhteeton kuoleman jälkeinen palvonta loukkaa sotiemme kaatuneita ja veteraaneja.

10

1129

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • huuhhui

      olipa kommentti

    • Nimetön

      En nimittäisi Juicen osakseen saamaa huomioita mitenkään suhteettomaksi palvonnaksi. Katsoppa tuolla yhdessä aiemmassa viestissä ollut You Tube-linkki, niin ymmärrät, että Juice oli varmasti isänmaan mies. Juicen sureminen ja veteraanien kunnioitus ovat kaksi täysin eri asiaa eikä niitä pitäisi sotkea toisiinsa. Itse arvostin kovasti mainittua laulajaa ja tekstintekijää, mutta se ei omalta osaltani ole mitenkään pois arvostuksestani veteraaneja kohtaan. Ja jos puhutaan loukkaamisesta, viestisi kaltaiset "sammakot" ovat juuri niitä!

    • jo hakea apua jostakin

      Ei taida olla ihan normaalia!
      Jos ärtymys vainajaa kohtaan on noin kova,
      niin hae ihmeessä apua!

    • heeeee.....

      Jep jep ja joo joo... et onnistunu ees provoo...

    • Pemo

      Millähän tavalla se veteraaneja loukkaa?

      • Anonyymi

        Sotainvalidi on loukkaantunut sotilas. .🤣


    • Kaunialan

      sotavammasairaalan potilaita? Arvostan ja kunnioitan suuresti sitä, että taistelitte urheasti maamme itsenäisyyden puolesta.
      Tuo kommenttisi "Juice Leskisen suhteeton kuoleman jälkeinen palvonnasta" on tietysti oma näkemyksesi, mikä on suhteellista, mikä ei, mutta suurena Juicen ihailijana itsekin ymmärrän heitäkin, jotka kokevat suurta surua oman idolinsa kuoleman johdosta.
      Itse en tosiaankaan näe siinä mitään "palvontaa", mutta tuo Sinun tulkintasi voi tosin olla ihan oikeakin?
      Pitkää ikää ja terveyttä Sinulle ja yritetään kuitenkin tulla toistemme kansa toimeen "suruistamme" huolimatta.

      • Anonyymi

        Läskinen oli kuollessaan 56 vuotias, normaali kuolinikä meille juopoile!


    • sinänsä

      Koska heität yhden provokatiivisen lauseen ilmaan
      ilman sen kummempaa perustelua, on selvää, että
      oma lamppusi on palanut tai himmennyt.

      Juice arvosti nimenomaan sotiemme veteraaneja ja menneitä sukupolvia. Muistan Juicen haastattelussa
      siteeranneen tuntemattoman sotilaan otoksia, joita
      keikkabussissa oli katsottu niin paljon, että muistivat koko elokuvan ulkoa. Ja oli mukana itsenäisyyspäivän vastaanotolla linnassa, ei kieltäytynyt sieltäkään.

    • mustahaamu

      Hyvä provo :D.

      Jos suhteutetaan veteraanien yms. sodassa kaatuneiden kärsimykset laulajien kuolemiin, eihän tässä olisi voitu surra Sirkesaloja, Baddingejä, Sammyjä, Irwineitä.... :D

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      60
      10749
    2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      131
      10204
    3. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      22
      7957
    4. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      177
      6404
    5. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      39
      5217
    6. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      69
      4905
    7. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      133
      4201
    8. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      129
      3496
    9. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      64
      3199
    10. Adonikselle

      Kuvittelitko oikeasti, että ootan sua? Kuvittelitko, että voit noin vain vetäyttä ja kun tulet takaisin, kaikki on niin
      Ikävä
      231
      3150
    Aihe