Ei Riku Rinne silti vihollinen ole, vaikka en hyväksy kaikki hänen toimintatapojaan.
Ystävät saa valita, veljiä tai sisaria ei!
Riku Rinne ei ole vihollinen
12
888
Vastaukset
- otsake
ja sanonpa, että tuntematta Riku Rinnettä, tiedän hänen palvelevan anaumuksella ja rohkeudella Jeesusta.
- -lähimmäinen-
Vihaatko sisartasi?
- mutta...
Puhelinkeskustelun aikana kysyttäessä, tunnustaako hänessä oleva henki Jeesuksen Kristukseksi, lihaan tulleeksi Jumalan pojaksi, alkoi kiertely ja kaartelu, sitten raivoaminen ja lopulta luuri korvaan.
- Tutkija kysyy
Oletko soittanut Rinteelle ja saanut tuommoisen vastauksen?
- huolestunut.
oletko terve?
- Pentecostal*
Me olemme sen tienneet seurakunnassamme aina. Kyseessä on eksyttäjä.
- Kotka lentää aurinkoon
Sinulla on oikea asenne Amos7.
- yrity
uusille ystävillesi uskotella mitä vaan, me vanhat tiedämme mikä olet.
- me tiedämme.
yrity kirjoitti:
uusille ystävillesi uskotella mitä vaan, me vanhat tiedämme mikä olet.
Se on sunis, hih.
- Peku `
Miksi näet ihmiset ympärillä vihollisina paitsi Rikun?
- Juuri Sinulle
9. Kielellä me kiitämme Herraa ja Isää, ja sillä me kiroamme ihmisiä, Jumalan kaltaisiksi luotuja;
10. samasta suusta lähtee kiitos ja kirous. Näin ei saa olla, veljeni.
11. Uhkuuko lähde samasta silmästä makeaa ja karvasta vettä?
12. Eihän, veljeni, viikunapuu voi tuottaa öljymarjoja eikä viinipuu viikunoita? Eikä myöskään suolainen lähde voi antaa makeata vettä.
13. Kuka on viisas ja ymmärtäväinen teidän joukossanne? Tuokoon hän näkyviin tekonsa hyvällä vaelluksellaan viisauden sävyisyydessä.
14. Mutta jos teillä on katkera kiivaus ja riitaisuus sydämessänne, niin älkää kerskatko älkääkä valhetelko totuutta vastaan.
15. Tämä ei ole se viisaus, joka ylhäältä tulee, vaan se on maallista, sielullista, riivaajien viisautta.
16. Sillä missä kiivaus ja riitaisuus on, siellä on epäjärjestys ja kaikkinainen paha meno.
17. Mutta ylhäältä tuleva viisaus on ensiksikin puhdas, sitten rauhaisa, lempeä, taipuisa, täynnä laupeutta ja hyviä hedelmiä, se ei epäile, ei teeskentele.
18. Vanhurskauden hedelmä kylvetään rauhassa rauhan tekijöille.
Ketjusta on poistettu 14 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2082824Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1672501Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061172Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831015Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1241002- 671000
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait269948Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka320921Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20899Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22768