H&M mainos

Hippitalamus

on aivan loistava! Mun teki heti mieli hakea tyttöystävälle sieltä jotain mukavaa!

Mikä siinä on muka väärin?

7

700

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • häveliäisyys

      Häpeävät itseään - kurjat. Muuta selitystähän siihen ei vielä kukaan ole keksinyt.

    • Ruosutar

      vaan vika voi olla omassa mielikuvituksessa.

      Feministeillä näyttää olevan vilkas mielikuvitus.

      • pornoa ja vain..

        ..pornoa. Kaikkien heteromaskuliinisten iloksi.


      • pornoa
        pornoa ja vain.. kirjoitti:

        ..pornoa. Kaikkien heteromaskuliinisten iloksi.

        Näetkö myös Dresmannin mainoksissa pornoa? Miksi et taistele miesten alusvaatemainoksia vastaan? Ymmärrän - naiset häpeävät itseään ja kokevat alusvaatteet pornoksi.


      • pornoa
        pornoa ja vain.. kirjoitti:

        ..pornoa. Kaikkien heteromaskuliinisten iloksi.

        Näetkö pornoa myös Dressmanin alusvaatemainoksissa? Kenties et - ok tyypillinen feministi. En luota feministien arvioihin.


    • palkkauksessakaan

      Kun mihet ajattelevat naisia seksuaalisesti, niin koska seksuaalisuus on suomalaisten mielestä jotain alempiarvoista ja vähemmän hienoa, niin seksuaalinen nainenkin on vähemmän arvostettu kuin ei seksuaalinen (esim. madonna, tai äiti). Ja koska miehet eivät arvosta seksuaalisia naisia, niin naisille maksetaan huonompaa palkkaa. Palkkaa nimittäin maksetaan Suomessa ihmisen arvostuksen mukaan.

      Mitä vähemmän miehet ajattelevat naisia seksuaalisina olentoina, sitä enemmän miehet arvostavat naisia, ja tämän arvostuksen myötä myös naisvaltaisten alojen palkat nousevat.

      • ruikutusta

        Jaa että seksuaalisuus on SUOMALAISTEN miesten mielestä vähemmän hienoa ja kuitenkin miehet ajattelevat naista seksuaalisesti?

        Teoriasi mukaan (miehisessä) työelämässä parhaiten menestyvät ne naiset, jotka kaikkein vähiten panostavat ulkonäköönsä. Onnea ja menestystä työelämässä kilpaillessasi siskojen kanssa.

        Ulkonäöllä (seksuaalisuudella) tehdään myös kauppaa. Naiset tekevät sen itse. Katso vaate- ja kosmetiikkaostoksilla myyjiä. Tuskin ovat feministin toiveunia. Ja todennäköisesti myös esimies (korjaan: esihenkilö), joka heidät palkkasi, on nainen. Miksi syytät kaikesta miehiä?

        Paris Hilton ja Britney jättivät kokonaan pöksyt pois taannoisella ravintolakierroksella. Kuvaajille esiteltiin estotta pimperoa itseään. Kumpikaan ei taida olla köyhimpiä naisia planeetalla...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      99
      6033
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      80
      4782
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      96
      3035
    4. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      28
      2833
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      26
      2095
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1506
    7. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      335
      1067
    8. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      85
      1028
    9. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      125
      970
    10. Eihän se tietysti minulle kuulu

      Mies, mutta missä olet? 🤨 😠
      Ikävä
      48
      774
    Aihe