Kakkosen uusi blondi kuuluttaja

Sattuuko kukaan tietämään minkä niminen on se uusi TV2:sen kuuluttaja blondi? Mielestäni on oikeen söpö.

Onkohan TV2 uusimassa wanhat kuuluttajat uusiin ja nuoriin? Riika lähti pois (harmi). Onneksi Johanna ja Tiia ovat vielä tallella... Joskus uutisoitiin, että kuuluttajia pitäisi vähentää ja nykyiset freelancerit vakinaistaa.
71726
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

En mee takuuseen että mun muisti pelais kunnolla mut jotenkin mulla on sellanen muistikuva että etunimi olis Laura...sukunimee en lähe edes arvaileen, on hänen koko nimi joskus ollut ruudussa mutta kun ei muista. :(

Äänestä
  • Tyttö on edelleen söötti ja nimikin edelleen kateissa. Koska en omaa edes videoottia ja puuhaan jopa muuta, kuin ainaista töllön kattomista, niin saisivat ylellä laittaa sen tytön nimen tänään illalla esille!!! Mielummin hetki ennen SISKAA.

    Äänestä

mielenkiinnosta kysyn.

Mihin te kuuluttajaa tarvitsette? Ohjelma-ajat näkee, jos ei raaski lehteä tilata, niin ainakin ilmaisjakelulehdistä.

Käsittämätöntä, että jollekulle pitää jonkun ihan erikseen kertoa, että nyt tulee uutiset. ???

Enää en ihmettele, miksi televisiomaksu on niin kallis.

Äänestä
  • Maikkarin ja Nelosen kuuluttajien naamoja vaan ei näy, pelkkä ääni kuuluu toisinkuin Ylellä jossa katsoja jopa näkeekin kuuluttajan eikä vain kuule ääntä. Joten mitä oikein valitat?

    Äänestä

  • on kuuluttajat!!! kirjoitti:

    Maikkarin ja Nelosen kuuluttajien naamoja vaan ei näy, pelkkä ääni kuuluu toisinkuin Ylellä jossa katsoja jopa näkeekin kuuluttajan eikä vain kuule ääntä. Joten mitä oikein valitat?

    Taitaa nuo kuuluttajat kuulua ihan TV lähetysten alkuaikoihin. MTV (nyt siis MTV3) taisi ekaksi luopua kuuluttajista, lienee heillä siihen syykin? Kuuluttaja kertaa aina enenmmän kuin "joku" lehti tieto. Lehtiä ei mm. päivitetä, jos ohjelma muuttuu!! Eipä edes netti lehtiä tai kanavien omia tv sivustoja päivitetä, hassua sinäänsä. Harvemmin se kuuluttaja kertaa väärin, mutta semmostakin on sattununut. Tuskin nuo YLEn kuuluttaja niitä lupamaksuja paljoakaan nostaa!

    Äänestä

Tyttö taitaa tehä yhden päivän viikkoja? Lienee opiskelemassa... jotain jossakin. Onkohan se oikeesti blondi.

Äänestä

Pohjoisesta on kotoisin Laura.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Söde on hän kirjoitti:

Sattuuko kukaan tietämään minkä niminen on se uusi TV2:sen kuuluttaja blondi? Mielestäni on oikeen söpö.

Onkohan TV2 uusimassa wanhat kuuluttajat uusiin ja nuoriin? Riika lähti pois (harmi). Onneksi Johanna ja Tiia ovat vielä tallella... Joskus uutisoitiin, että kuuluttajia pitäisi vähentää ja nykyiset freelancerit vakinaistaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu