vilkaista - toimiiko tämä(kään) palsta *potkii servereitä hereille*
Kai tämä sitten toimii - perinteitä kunnioittaen ainakin n. klo 13.00 saakka, joten asiaan:
Ensinnäkin huomenta kaikille jälleen - kaikille, jotka ottavat riskin ja yrittävät saada viestiään perille....
Tämän nähtyäni/koettuani kaipaan entistä enemmän pieniä, jo kuolleita ns. "kyläkauppoja" - siis tämä on jotain....en tiedä, mitä, mutta en mene tänne kovin mielelläni:
http://www.hameensanomat.fi/Article.jsp?article=46288
Terveisin, MM.
Uskaltaako tänne edes
15
1150
Vastaukset
- Sinisiivetär
ei ole myöskään mun kauppapaikkani..siis Turun Mylly jotenkin menettelee ja Keskinen..mut ei tämä enää..menee mahdottomaksi..kuka hemmetti tua jaksaa kävellä..
- nyyperi
KÄTKÖ USEIN KESKISELLÄ.
- Sinisiivetär
nyyperi kirjoitti:
KÄTKÖ USEIN KESKISELLÄ.
sillon tällön..et on se ihan tuttu paikka sekin..sekä Seinäjoki ym.ympäristö
- sola"
sinäkö se oot... ;)
http://www.hs.fi/maailmanihmisia/artikkeli/Mysteerimies hallitsee Madridin lentokenttää/1135223375291minä, joku paikallinen ns. kylähullu tai vastaava....*olihan meilläkin oljysheikki, ihan noin vertauksena*
Ihmeheebo kuitenkin....*aamunaurut sain, kiitos niistä*
- S-Y
ja yritän saada viestini perille,lauantai aamua vaan :)onneksi täällä päin ei ole tuollaisia kauppakeskuksia,kyläkauppoja vaan ;))
>onneksi täällä päin ei ole tuollaisia kauppakeskuksia,kyläkauppoja vaan ;))<
Olkaamme onnellisia, että kyläkauppoja vielä löytyy - vaikka vähenevätkin koko ajan. Saman voisi tiivistää erään laulun sanoin:
"Kyläkauppa Porkkalassa, viimeinen on kuolemassa - markettien tähden antautui...."- Alien-8
Joo,sielläpäinhän ne joulukinkutkin ostetaan suoraan maajusseilta,eli tuottajilta..tuoretta ruokaa:))
- S-Y
Alien-8 kirjoitti:
Joo,sielläpäinhän ne joulukinkutkin ostetaan suoraan maajusseilta,eli tuottajilta..tuoretta ruokaa:))
vaan niistä ei saa huudella ;))
Lekuriin oon lähös juuri,keuhkot kipeet :(( - S-Y
Man-of-Mystery kirjoitti:
>onneksi täällä päin ei ole tuollaisia kauppakeskuksia,kyläkauppoja vaan ;))<
Olkaamme onnellisia, että kyläkauppoja vielä löytyy - vaikka vähenevätkin koko ajan. Saman voisi tiivistää erään laulun sanoin:
"Kyläkauppa Porkkalassa, viimeinen on kuolemassa - markettien tähden antautui...."pitäis vaan muistaa käydäkkin siellä kyläkaupassa,muulloinkin kuin sillon,kun hiiva loppuu ;))
- Alien-8
S-Y kirjoitti:
vaan niistä ei saa huudella ;))
Lekuriin oon lähös juuri,keuhkot kipeet :((Yskittää vieläkin niin pahasti?No jospa se lääkäri antaa kunnon lääkkeet.Ja voi ottaa osastollekin tarkempiin tutkimuksiin.
Muuten Voimia ja Nallehaleja sinulle sinne synkkään korpimaahan:)) - S-Y
Alien-8 kirjoitti:
Yskittää vieläkin niin pahasti?No jospa se lääkäri antaa kunnon lääkkeet.Ja voi ottaa osastollekin tarkempiin tutkimuksiin.
Muuten Voimia ja Nallehaleja sinulle sinne synkkään korpimaahan:))se tuli,toivottavasti auttaa ja kiitos haleista :)
- Alien-8
S-Y kirjoitti:
se tuli,toivottavasti auttaa ja kiitos haleista :)
laittaa pipo päähän,kun käyt tupakalla;=))
- Alien-8
Juuh,pitäisi kai alkaa ahkerasti kirjoittelemaan näin aamupäivisin..tulee ainakin viestit perille:))
tuota olen itsekin ajatellut - eli illat ovat pian hiljaisia, jos kaikki alkavat noudattaa neuvoasi....
Ketjusta on poistettu 20 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueita
sillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi2005713Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä
On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..1035604Professori: Maahanmuuttajien rikollisuutta hyssytellään - hävytöntä
Kriminologi Jukka Savolaisen mukaan ikä ja vaikeat olosuhteet eivät riitä selitykseksi. – Tutkitun tiedon valossa sanoi1904603Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään
voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa514033Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessään
mutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät613920Marin teki sen mihin muut eivät pystyneet, vei susi-Soten maaliin
ja sitten hävittyjen vaalien jälkeen lähtikin vastuuta pakoon...... "Professori: sote-uudistus on täysi susi. Sosiaali313566En koskaan tule sinulle tätä kertomaan
Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.181415Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen
Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?1301350- 171028
Jotenkin tämä
tilanne taas eskaloitui ja saat mut roikkumaan täällä palstalla. Turhaan. Ei nämä tekstit sua koskaan tavoita. 😭33960
