vilkaista - toimiiko tämä(kään) palsta *potkii servereitä hereille*
Kai tämä sitten toimii - perinteitä kunnioittaen ainakin n. klo 13.00 saakka, joten asiaan:
Ensinnäkin huomenta kaikille jälleen - kaikille, jotka ottavat riskin ja yrittävät saada viestiään perille....
Tämän nähtyäni/koettuani kaipaan entistä enemmän pieniä, jo kuolleita ns. "kyläkauppoja" - siis tämä on jotain....en tiedä, mitä, mutta en mene tänne kovin mielelläni:
http://www.hameensanomat.fi/Article.jsp?article=46288
Terveisin, MM.
Uskaltaako tänne edes
15
1165
Vastaukset
- Sinisiivetär
ei ole myöskään mun kauppapaikkani..siis Turun Mylly jotenkin menettelee ja Keskinen..mut ei tämä enää..menee mahdottomaksi..kuka hemmetti tua jaksaa kävellä..
- nyyperi
KÄTKÖ USEIN KESKISELLÄ.
- Sinisiivetär
nyyperi kirjoitti:
KÄTKÖ USEIN KESKISELLÄ.
sillon tällön..et on se ihan tuttu paikka sekin..sekä Seinäjoki ym.ympäristö
- sola"
sinäkö se oot... ;)
http://www.hs.fi/maailmanihmisia/artikkeli/Mysteerimies hallitsee Madridin lentokenttää/1135223375291minä, joku paikallinen ns. kylähullu tai vastaava....*olihan meilläkin oljysheikki, ihan noin vertauksena*
Ihmeheebo kuitenkin....*aamunaurut sain, kiitos niistä*
- S-Y
ja yritän saada viestini perille,lauantai aamua vaan :)onneksi täällä päin ei ole tuollaisia kauppakeskuksia,kyläkauppoja vaan ;))
>onneksi täällä päin ei ole tuollaisia kauppakeskuksia,kyläkauppoja vaan ;))<
Olkaamme onnellisia, että kyläkauppoja vielä löytyy - vaikka vähenevätkin koko ajan. Saman voisi tiivistää erään laulun sanoin:
"Kyläkauppa Porkkalassa, viimeinen on kuolemassa - markettien tähden antautui...."- Alien-8
Joo,sielläpäinhän ne joulukinkutkin ostetaan suoraan maajusseilta,eli tuottajilta..tuoretta ruokaa:))
- S-Y
Alien-8 kirjoitti:
Joo,sielläpäinhän ne joulukinkutkin ostetaan suoraan maajusseilta,eli tuottajilta..tuoretta ruokaa:))
vaan niistä ei saa huudella ;))
Lekuriin oon lähös juuri,keuhkot kipeet :(( - S-Y
Man-of-Mystery kirjoitti:
>onneksi täällä päin ei ole tuollaisia kauppakeskuksia,kyläkauppoja vaan ;))<
Olkaamme onnellisia, että kyläkauppoja vielä löytyy - vaikka vähenevätkin koko ajan. Saman voisi tiivistää erään laulun sanoin:
"Kyläkauppa Porkkalassa, viimeinen on kuolemassa - markettien tähden antautui...."pitäis vaan muistaa käydäkkin siellä kyläkaupassa,muulloinkin kuin sillon,kun hiiva loppuu ;))
- Alien-8
S-Y kirjoitti:
vaan niistä ei saa huudella ;))
Lekuriin oon lähös juuri,keuhkot kipeet :((Yskittää vieläkin niin pahasti?No jospa se lääkäri antaa kunnon lääkkeet.Ja voi ottaa osastollekin tarkempiin tutkimuksiin.
Muuten Voimia ja Nallehaleja sinulle sinne synkkään korpimaahan:)) - S-Y
Alien-8 kirjoitti:
Yskittää vieläkin niin pahasti?No jospa se lääkäri antaa kunnon lääkkeet.Ja voi ottaa osastollekin tarkempiin tutkimuksiin.
Muuten Voimia ja Nallehaleja sinulle sinne synkkään korpimaahan:))se tuli,toivottavasti auttaa ja kiitos haleista :)
- Alien-8
S-Y kirjoitti:
se tuli,toivottavasti auttaa ja kiitos haleista :)
laittaa pipo päähän,kun käyt tupakalla;=))
- Alien-8
Juuh,pitäisi kai alkaa ahkerasti kirjoittelemaan näin aamupäivisin..tulee ainakin viestit perille:))
tuota olen itsekin ajatellut - eli illat ovat pian hiljaisia, jos kaikki alkavat noudattaa neuvoasi....
Ketjusta on poistettu 20 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle253130Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A122269Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.712143Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell1051929Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.761623Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥411421Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"
Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta151349Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti4001285- 1141130
Tulipalo viimeyönä
Olipa ikävä kuulla tämä tulipalo, nyt on jatkuvasti asuinpaloja.Grillikausi alkanut.Grillit pois parvekkeilta ja asuntoj151096
