hämeenlinna ja hpk

epätoivon vallassa

Ei voi muuta sanoa, kuin että hohhoijaa. Alkaa olla mitta täysi näitä Hämeenlinnalaisia ääliöitä, jotka kehtaavat vielä kutsua itseään faneiksi. Joka ainut 200km säteellä oleva vierasmatsi noudattaa samaa kaavaa (kuin tämänpäiväinen ilves-matsikin), ensin pää täytee matkalla ja viimeistään hallilla, sekalaista mölinää pitkin hallia jos halliin asti päästään, lisää tankkausta koko matsi ja mahdollisuuksien mukaan vielä erilaista kärhämää pitkin matkaa.

Olen 25 vuoden aikana ollut viikottain tekemisissä eri joukkueiden fanien ja johtoportaan kanssa ja kukaan, toistetaan, kukaan, ei ymmärrä näiden kaiffojen käytöstä. Ei mitään alkeellisimpiakaan käytöstapoja tai etiketti-aavistustakaan. Riippumatta siitä kulkeeko peli vai ei.

Sääli, että näin hieno joukkue on saanut näin luokattomat kannattajat.

T. häpeissään oleva hämeenlinnalainen

0

230

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

        Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
        Ikävä
        343
        2748
      2. Vaikea löytää samantyylistä miestä

        Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
        Sinkut
        178
        2164
      3. Liikenneonnettomuus kuhmo

        Taisi Audi mennä lunastukseen ja pemari kilometritehtaalle
        Kuhmo
        36
        1774
      4. Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!

        Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.
        Kotimaiset julkkisjuorut
        279
        1567
      5. Oot sä aika nuorekas...

        Vaikka oot niin vanha!
        Ikävä
        53
        1095
      6. Rasismi ahdistaa.

        Tapasin baarissa oikein lupsakan oloisen miehen, mutta arvomaailma on hyvin erilainen omani kanssa. Hän käyttää n-sanaa
        Sinkut
        273
        940
      7. Martina ja Muhis

        Aamulenkillä yhdessä valmistautumassa suuren päivään,toivottavasti heräsivät toistensa viekusta.Ihana pariskunta❤
        Kotimaiset julkkisjuorut
        248
        806
      8. Näin sut.

        olitpas vanhentuneen näköinen. 😆 mieheltä naiselle
        Ikävä
        63
        719
      9. Oot pelkkä naurun aihe

        🤣🤣🤣🤣🤣 m-n
        Ikävä
        40
        585
      10. Olenkohan tunteideni kanssa yksin?

        Salaa toivon, että sinä nainen luotat minuun niin paljon, että uskaltaisit lähentyä kanssani, vaikka tämä on vähän kiell
        Ikävä
        46
        571
      Aihe