joten ei kait mulla sitten ollut Suomalaisen mittapuun mukaan edes hauskaakaan pikkujouluissa. Vai pitäisikö ensi nukkua ja katsoa uudelleen josko vaikka olikin?
Hei mul ei oo kankkusta
13
443
Vastaukset
- HL.Mance
-pienessä hieneessä?Odotteleppa puoliin päiviin,niin sitten tiedät paremmin..(kokemus puhuu nyt)
- aina_kun
voi kyllä olla sitäkin josko vaikka sitten myähemmin se ruokamyrkytys iskee. Sitäkin on kuulemme pikkujoulujen jälkeisenä päivänä esiintynyt paljon. Ja entä se morkkis miltäs se tuntuu. Ei sillä ei mulla semmosta varmaankaan voi v ei ei ei mulla.
Tekstistäsi voi päätellä, että et ole klo 8.07 karkeloden jälkeen vielä nukkunutkaan, eli olet vielä kännissä.
En ole urani aikana kuullutkaan sellaisesta juoposta, joka olisi kännissä kankkusessa.
Joten hihkumisesi on varsin turhaa. Puolen päivän maissa peilistäsi ikäänkuin kurkistelee vieras varsin räjähtäneen näköinen pulsu, mutta joudut huomaamaan, että se oletkin sinä.
Silloin se vanha kumppanisi on saapunut.
Otan osaa etukäteen.- Alien-8
siis känni ja krapula yhtaikaa.Piti kerran mennä terveyskeskukseen seuraavana aamuna paikkauttamaan kännissä tulleita ruhjeita,mutta ehdoksi sanottiin,ettei saa ottaa enää paukun paukkua aamulla.
No mä menin aamulla mielestäni kovassa krapulassa ja tärisevänä vastaanotolle,mutta arvaas mitä?Työnnettiin alkometri suuhun,ja puhalluksen tulos oli2,07 promillea! Joten krapulassa ja humalassa olo yhtaikaa ei ole huuhaata.
- Netti-Hilima
tulee jos ei ole juonukkaan mitään..
- aina_kun
se tuli, siis en ole ottanut tarpeex glögiä enkä ruokaryyppyä enkä viiniä saati konjakkia ja muista drinksuista puhumattakaan. No ilmankos, kiitos huomiosta nyt alkaa selgii tää mysteeriö.
- Netti-Hilima
aina_kun kirjoitti:
se tuli, siis en ole ottanut tarpeex glögiä enkä ruokaryyppyä enkä viiniä saati konjakkia ja muista drinksuista puhumattakaan. No ilmankos, kiitos huomiosta nyt alkaa selgii tää mysteeriö.
se vitsi piileeki, kun ei juo niin ei tule kankkusta..viina on viisasten juomaa.:)
- HL.Mance
-puhuttiinkin,jos ON juonut iltasella alkomahooli pitoisia virvokkeita?Et kaiketi huomannut keskustelun kulkua?
- KOHOTUULLISEST
HL.Mance kirjoitti:
-puhuttiinkin,jos ON juonut iltasella alkomahooli pitoisia virvokkeita?Et kaiketi huomannut keskustelun kulkua?
ja oli hauskaa, nut on olo edelleenkin hyvin tyytytet, eiku tyytyväinen. Kyllä hauskaa olla pittää vaikka ilman holia. Ei sitten minkään taivaanvallan kankkkuuustaa laalalaa laalaa joulu on taas joulu ontaas......... Oke oke kyl mä herään todellisuuteen ihna koht.
- sola"
tai sitte sulla on hyvä viinapää..toisaalta saatat myös tuntea omat rajasi... ;)
..mullakaan ei oo kankkusta mutta kun tekstejäni lukee..tajuan olleeni tuubassa ja kun tuubassa oon ollu on ollu hauskaaki..
- Buster Keaton
MITES ON PÄÄN LAITA NYT? Hiljaiseloa vai?(röhönaurua)
- aina_kun
ja meni eilinen päivä vähän niinkuin lepäillessä. Ja ajattelin noita uskontoja ja eri rukousasentoja ja harrastinkin erästä niistä, sitä jossa kumarrellaan eteenpäin rytmikkäästi kasvot tässä tapauksessa WC-pönttöä kohde. Ja täytyy myöntää että taisi se ruoka olla sittenkin jotenkin sopimatonta, ilmeisesti olen jollekin allerginen, ja migreeniäkin näytin poteneen aika uusi vaiva meikäläisellä (sitä se ikä teettää). Joten kyllä minulla oli sittenkin hauskaa pippaloissa. Ei siis minkäänlaista kankkusta kun osaa ottaa aivan siististi vain ihan pikkusen.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan
Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html1845052Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?
Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,244453Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa
Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/593769993137Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa
Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana2573034Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien1432922- 522531
- 271939
- 541853
- 771814
- 221787