mulla on c:asemassa 2000 ja xp käyttöjärjestelmä,
miten saan 2000:sen poistettua. Selkeät ohjeet,kiitos.
2000
3
343
Vastaukset
- menetelmää joista molempia
olen menestyksellä käyttänyt:
1.) Asennat jonkun muun käyttiksen 2000:n päälle
2.) Otat irti fyysisen levyn jolla C on, laitat
sen pölkyn päälle ja isolla kirveellä laitat
päreiksi
---
Varsinkin 2. menetelmä on erittäin varmatoiminen,
sillä takaat myös tietoturvan. - harza-vaan
On olemassa useampikin tapa. Ensin mennä Setup ohjelmaan ottaa mahdollinen Virus Vault tai vastaava pois päältä, asettaa setupissa käynnistysjäjestys Floppy - jotain - jotain. Pitäisi olla Win9.x käynnistyslevy, Mennä FDISK ohjelmalla poistamaan nykyinen ei DOS osio - luomaan DOS osio lopettaa FDISK ja käynnistää levykkeeltä kone, alustaa (formatoida) c: asema käskyllä Format C: Nyt voi asentaa XP:n CD:n kansiosta i386\Winnt Toinen tapa Setupissa samoin virustorjunta pois, käynnistysjärjestys CD-ROM 0-Disk Floppy pistää XP:n asennus CD paikalleen ja käynnistää kone uudelleen kun tulee asennusikkuna valitsee: puhdas asennus. Molemmissa tapauksissa asennuksen jälkeen setupiin ja Virus Vault päälle, samalla voi pistää käynnistysjärjestyksen 0 Disk Floppy CD-ROM
- harza-vaan
Ohjauspaneeli Lisää poista sovellus W2k - poista. Taiohjauspaneeli -Järjestelmän hallinta
-levyn hallinta, siellä poistetaan se osio jossa W2k on
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1603172
Teemu Keskisarja (ps) loisti- ja hurmasi MTV:n tentissä.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/kommentti-keskisarja-sekoitti-pakan-suomiareenan-puheenjohtajatentissa/9180380 Kuten5012655Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin?
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin? Shokki!371417Sinun ja kaipaamasi törmääminen
Missä sinä haluaisit sen satunnaisen kohtaamisen mieluiten tapahtuvan?1011349Ammuskelua Eliaksenkadulla
Mikä homma? Hirven metsästykseen vielä lähemäs 3kk. Oliko lie puuman metsästystä..?221201- 451099
Martina on käynyt puhumassa viisauksia
Iltalehden artikkelissa Martinan viisaudet.3021015Ymmärrätköhän nainen
Etten halua että ottaisit sitä suuhusi. Minusta se on ällöttävää, vaikka kivalta se kai tuntuisi, mutta vain minusta. Mi120988Luvattiin työpaikka, mutta mitään ei kuulukaan
Kuinka yleistä tällainen on? Ehdin jo iloita työpaikasta, turhaan, kun mitään ei kuulukaan työnantajasta, joka ilmoitti46981Olen pahoillani jos kärsit.
Mutta meidän välejä ei voi korjata. Rakastin sua tiedoksi. Älä tee itelles mitään vaan hae apua.35911